головнакаталогкошикобранекабінет
/Добриво

Добрива для рослин

Топові товари

Бренди

Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Основа родючості: які купити добрива, щоб підвищити врожайність рослин

Додаткове живлення культурних рослин вже давно стало прописною істиною як для великих фермерських господарств, так і для власників невеличких присадибних ділянок. Адже саме завдяки своєчасному внесенню у ґрунт корисних елементів, які в процесі вегетації отримуватимуть рослини, вдається значно підвищити врожайність та якість вирощеної продукції. При грамотному підході до живлення рослин ціна на добрива повністю покривається отриманим прибутком від їхнього застосування. Як цього досягти і які добрива купити, щоб отримати максимальний результат, — читайте у нашій статті.

Що таке добрива

Добриво — це загальне позначення усіх поживних сукупностей, призначених для нормалізації росту і розвитку культурних рослин, покращення їх продуктивності, а також підвищення родючості ґрунту. Використання добрив — один із ключових агроприйомів, який має велике значення для життєдіяльності рослин. Тому перш ніж купити добриво, важливо обов’язково ознайомитися з його характеристиками та властивостями, щоб обрати для застосування ті речовини, які матимуть доступну для рослин формуляцію, не накопичуватимуться у плодах та не завдадуть шкоди навколишньому середовищу.

Від того, як поживні елементи впливають на загальний стан тієї чи іншої сільгоспкультури, напряму залежить призначення добрива. Очевидно, що не всі добрива однаково корисні для усіх підряд вирощуваних культур. Наприклад,  добриво для орхідей відрізнятиметься за своїм складом, властивостями і навіть технологією виробництва від добрива для зимового часнику, оскільки на різних етапах розвитку цим культурам потрібні різні мікро- та макроелементи. 

Основні види добрив

Традиційно добрива поділяють на органічні та мінеральні. Перші представлені продуктами природного походження і мають стовідсотково натуральний склад.  Органічне добриво для рослин найчастіше використовують на невеликих площах. Такі підживлення вважаються натуральними і екологічно безпечними, тому чудово підходять для органічного землеробства.  

Мінеральні добрива — це промисловий продукт, що виготовляється зі спеціальної сировини, яка в процесі хімічної обробки набуває потрібної форми. Мінеральні добрива являють собою макро- і мікроелементи, які є своєрідною «їжею» для рослин та ґрунтової мікробіоти. До складу переважної кількості добрив входять три найважливіші елементи живлення: азот, фосфор і калій, які забезпечують життєдіяльність рослин. Також для нормального розвитку рослини потребують великих доз сірки, кальцію і магнію. Ці та інші елементи живлення виконують різноманітні незамінні функції в метаболізмі рослин. Дефіцит якоїсь однієї поживної речовини може негативно вплинути на здоров’я рослини та її подальшу продуктивність під час формування врожаю.

Застосування мінеральних добрив у правильних пропорціях та за призначенням допомагає:

• доповнити природний запас поживних речовин у ґрунті;

• підвищити потенціал урожайності та продуктивності вирощуваних культур;

• компенсувати винесені рослинами із ґрунту поживні речовини;

• покращити родючість ґрунту і запобігти його деградації.

Добрива пролонгованої дії

За хімічним складом мінеральні добрива поділяють на:

  1. прості — до їх складу входить один конкретний елемент живлення;

  2. комплексні — містять два і більше елементів живлення у відповідній пропорції.  

До групи комплексних препаратів для підживлення рослин також входять добрива пролонгованої дії, які іноді називають «розумними» добривами. Як правило, вони випускаються у вигляді спеціальних гранул, всередині яких знаходяться корисні елементи, а ззовні — спеціальна водопроникна мембранна оболонка. Завдяки такому покриттю вивільнення поживних елементів відбувається поступово протягом тривалого часу. Головна перевага «розумних» добрив полягає у їхньому збалансованому складі та здатності закривати потребу рослин у додаткових корисних речовинах лише за одне підживлення за весь сезон.

Препарати тривалої дії дуже зручно використовувати як добриво для кімнатних рослин, які вирощуються у кашпо та вазонах. Також їх часто застосовують для підживлення плодових або декоративних культур, і як добриво для хвойних.

Які є добрива за призначенням

Для більшої зручності добрива умовно класифікують відповідно до виду культури, для якої вони використовуються. Співвідношення мінеральних компонентів у таких засобах підібрані з урахуванням біологічних особливостей конкретного типу рослини. 

Найбільші групи добрив вузького призначення складають:

• добрива для винограду — перший раз обов’язково вносяться під час обробки ґрунту для нормалізації його кислотності, оскільки оптимальний показник pH ґрунту для вирощування винограду має варіюватися в межах від 5,5 до 7,0. При низькому рН землю підлужують за допомогою доломітового вапняку, а при надто високому — підкислюють добривами на основі сірки;

• добриво для газону — найкращий ефект забезпечує комплекс NPK: азот сприяє росту та насиченому забарвленню листя, фосфор стимулює розвиток квітів і кореневої системи, а калій підвищує для рослин доступність азоту;

• добриво для гортензій — ідеальним варіантом вважаються NPK добрива пролонгованої дії з універсальним співвідношенням компонентів 12-4-8. Однак при виборі таких препаратів слід враховувати, що ціни на добриво тривалої дії зазвичай є вищими порівняно з мінеральними речовинами;

• добриво для кавунів — найчастіше виготовляється у вигляді комплексного препарату для підживлення баштанних культур. Основою таких добрив є азот, фосфор, калій, кальцій і магній у збалансованому поєднанні з такими мікроелементами як бор, цинк, марганець, молібден та ін.;

• добриво для лохини — оскільки цю ягоду потрібно вирощувати на кислих ґрунтах, для підживлення чагарників доцільно вносити висококислотні добрива, що містять сульфат амонію або сечовину. Ці речовини, як правило, мають низький рівень рН.

• добриво для полуниці — ранньою весною і пізньою осінню засоби для підгодівлі повинні мати у своєму складі велику кількість азоту, який є своєрідним стимулятором для швидкого відростання пагонів і формування зав’язі;  

• добриво для помідорів — переважна кількість складається з традиційного комплексу азот-фосфор-калій, іноді з додаванням кальцію, магнію та інших корисних елементів. Азот сприяє активному утворенню зеленої маси, фосфор прискорює поділ клітин, ріст коренів і формування пагонів, а калій допомагає рослинам поглинати із ґрунту воду та поживні речовини;

• добриво для цитрусових — універсальний засіб зі збалансованим вмістом NPK і деяких мікроелементів, таких як магній, марганець, залізо, мідь, цинк і бор. Цей комплекс поживних речовин використовується для більшості цитрусових рослин;

• добриво для конопель — так як коноплі належать до культур, які мають здатність накопичувати важкі метали, для підгодівель рекомендується використовувати органічні речовини, що містять достатню кількість кальцію, магнію і сірки;

• добриво для троянди — як і будь-яке добриво для квітів, повинно складатися з основних поживних речовин, таких як азот, фосфор і калій, а також кількох вторинних мікроелементів (бор, хлор, мідь і залізо), які сприятимуть швидкому росту клітин та коренів рослин.

Завдяки цій класифікації можна легко та швидко підібрати необхідний поживний комплекс речовин для будь-якої культури. Ціна на добриво вузького призначення здебільшого залежить від об’єму упаковки, складу і формуляції, компанії-виробника і, звичайно, від культури, для якої буде проводитися підживлення.

Основні способи внесення добрива для рослин

Вибір методу внесення засобів для підживлення рослин залежить від кількох важливих чинників: вид добрива та співвідношення у ньому мікро- і макроелементів, час збирання врожаю, період застосування добрива та доступність техніки для обробітку ґрунту.

В залежності від цих факторів розрізняють такі основні способи внесення добрив:

  1. під час глибокого розпушування ґрунту;

  2. врозкид з подальшим загортанням у ґрунт;

  3. нанесення на верхній шар ґрунту (кореневе підживлення);  

  4. обприскування наземної частини рослин (позакореневе підживлення);

  5. фертигація (одночасне внесення з водою під час поливу рослин).

Ефективність застосування добрив визначається не лише обраним методом, а й багато в чому залежить від термінів їх внесення. Найоптимальнішим періодом для додаткового підживлення тим чи іншим елементом вважається та фаза розвитку рослин, під час якої вони найбільше потребують цього елемента. Як правило, сільськогосподарські культури споживають більшу частину поживних речовин під час швидкого вегетативного росту. Пізніше потреба у комплексних добривах знижується і наступає період внесення простих засобів, які сприятимуть покращенню формування врожаю та його якісним характеристикам. 

Де купити добрива в Україні

Найрізноманітніші добрива для польових, овочевих, плодових, ягідних, квіткових та інших видів культур можна придбати у нашому інтернет-магазині. Щоб замовити найкраще добриво під картоплю чи будь-яку іншу рослину, переходьте на наш сайт — тут ви знайдете усю необхідну продукцію та зможете усього за декілька кліків купити добрива оптом чи вроздріб з доставкою по всій Україні. У нашому асортименті — лише високоякісні сертифіковані товари. Ми також пропонуємо вигідні та чесні ціни на добрива, щоб зробити всі необхідні препарати для врожайного сезону максимально доступними.