головнакаталогкошикобранекабінет

Азотні добрива

Добрива азотніДобрива калійніДобрива комплексніДобрива фосфорні
Всього 80 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Добрива азотні: незамінні елементи для високого врожаю

При вирощуванні сільськогосподарських культур важливим завданням є максимально наростити продуктивність рослин і при цьому знизити її собівартість. Домогтися такого результату можна кількома способами, однак в основі кожного з них лежить грамотна і правильно розрахована система живлення рослин. На практиці доведено, що найкраще з цим завданням справляються азотні добрива, які характеризуються швидкою дією та високою ефективністю.

Оскільки природні азотні добрива, якими збагачений ґрунт, з часом вичерпуються, необхідно регулярно поповнювати їх запаси. Тим паче, що виробництво азотних добрив в Україні налагоджено відмінно. І купити азотні добрива високої якості можна у будь-який зручний спосіб — як у спеціалізованих садових центрах, так і замовити онлайн.

Проте, перш ніж азотні добрива купити, рекомендуємо ознайомитися з видами, механізмом дії та призначенням таких речовин. Цю та іншу корисну інформацію про азотні добрива можна дізнатися із нашої статті, яку ми підготували спеціально для вас.

Що таке азотне добриво?

Отже, давайте розглянемо, які саме суміші називаються азотними добривами та що відноситься до азотних добрив. Азотні добрива — це спеціальні збалансовані речовини на основі азоту, призначені для живлення рослин. Простими словами, азотні добрива — це «їжа» для садово-городніх і польових культур у доступній формі.

Взагалі азотне добриво — це самий дієвий і перевірений інструмент для покращення росту та розвитку рослин. Азот відповідає за цілу низку біологічних процесів, які протікають у тканинах рослин. Цей макроелемент знаходиться в нерозривному ланцюгу з такими  найзначимішими елементами, як вуглець, водень і кисень.

Якісне азотне добриво при грамотному застосуванні (тобто якщо були дотримані строки внесення і рекомендовані норми витрати) гарантовано підвищує врожайність городніх, садових і польових культур. Також азот покращує фотосинтез та сприяє більш активному диханню клітин рослини. Цей елемент є основним компонентом амінокислот, він здатен «мігрувати» практично у будь-яку частину рослини. Азот є своєрідним «клеєм», завдяки якому тверді клітинні стінки формують міцне стебло й пагони. Таким чином, рослина протягом тривалого часу зберігає надійне вертикальне положення.

Азотні добрива: види і аналоги

У цьому розділі ми детально розглянемо, які є азотні добрива і за яким принципом вони поділяються. Отже, виокремлюють такі найпопулярніші види азотних добрив:

• аміачна селітра;

• вапняно-аміачна селітра;

• карбамід (сечовина);

• карбамідно-аміачна суміш (КАС).

Деякі азотні добрива, назви яких перераховано вище, мають сучасні аналоги. Наприклад, замінником аміачної селітри є азотне добриво ІРС, основні складові елементи якого азот, фітогормони, азотфіксуючі бактерії та прилипач. ІРС азотне добриво — це рідке азотне добриво, тому вважається більш зручним для застосування порівняно з гранульованими сумішами.  

Виробництво азотних добрив: препаративна форма і призначення

Щоб купити азотне добриво, першочергово потрібно визначитися з такими факторами як:

• склад (особливо важливо при з’ясуванні, які саме азотні добрива потрібні: азотні мінеральні добрива чи органічні азотні добрива);

• формуляція (відіграє колосальне значення при плануванні системи живлення рослин, в тому числі впливає на рішення, які азотні добрива купити: тверді чи рідкі азотні добрива).

Як правило, масове виробництво азотних добрив орієнтується на ці два основні пункти і  бере їх за основу, коли розробляються нові азотні добрива для городу та промислового використання. Центри виробництва азотних добрив в Україні та світі постійно працюють над вдосконаленням і покращенням якості своєї продукції. Саме так з’явились різновиди комплексних добрив, що поєднали в собі найважливіші елементи живлення. Найзатребуваніші серед них:

• азотно-фосфорне добриво;

• азотно-калійне добриво;

• азотно-фосфорно-калійне добриво.

Найбільшим попитом з цієї групи зазвичай користуються мінеральні суміші, склад яких позначається формулою NPK — азотно-фосфорно-калійне добриво. Для картоплі, наприклад, воно вважається еталонним. Особливо якщо земля, де планується посадка бульб, збіднена і виснажена. А от для успішного вирощування огірків незамінною складовою системи підгодівель є азотно-калійні добрива. При вирощуванні зеленців на ділянках, де немає можливості посіяти сидерати або організувати сівозміну, хорошою підмогою стане як азотне мінеральне добриво, так і натуральні азотні добрива.

Склад сумішей впливає не лише на їхню ефективність, а й на визначення вартості на азотні добрива — ціна на них завжди встановлюється з урахуванням препаративної форми. Загалом добриво азотне, залежно від форми азотних сполук, умовно розділяють на три основні групи:

  1. амідна (карбамід);

  2. амонійна (нітрат амонію, сульфат амонію, хлорид амонію);

  3. нітратна (натрієва селітра, калієва селітра, кальцієва селітра).

Коли вносити азотні добрива

Може скластися думка, що кожен центр виробництва азотних добрив в Україні пропонує власні терміни внесення у ґрунт азотних добрив. Певною мірою так і є. Адже не можливо вносити азотні добрива для квітів і азотні добрива для огірків в один і той же час. Окрему інструкцію із застосування мають і азотні добрива для кімнатних рослин, життєдіяльність яких зазвичай проходить у своєрідному «закритому» мікрокліматі.

На жаль, не існує такої опції «вкажіть азотне добриво — і дізнаєтеся терміни його використання». Та все ж існує загальновідома рекомендація, що найефективніше і найдоцільніше вносити азотні добрива навесні. І немає різниці, чи ви вирішили азотне добриво купити чи приготувати азотне добриво своїми руками.

Однак пам’ятайте, якщо сільськогосподарські культури відчувають голод саме азотний, добрива, внесені у рекомендованій кількості, — єдине правильне вирішення цієї проблеми. Причому вносити добрива азотні потрібно ще до того, як дефіцит цього макроелемента можна буде розпізнати візуально за такими ознаками:

• пожовтіння нижнього листя (а згодом й інших частин рослини);

• уповільнений розвиток рослин;

• мізерне формування плодів.

Для уникнення таких негативних наслідків дефіциту азоту проводьте підживлення рослин у рекомендований період.

Корисна альтернатива: азотне добриво в домашніх умовах

Не дивлячись на те, що азотні добрива в Україні виробляються у достатній кількості і мають надзвичайно широкий асортимент, прихильники органічного землеробства зазвичай готують азотні добрива своїми руками. Найпопулярнішим серед подібних натуральних засобів вважається компост — продукт розкладання органічних речовин, таких як листя, скошена трава, кухонні відходи тощо.

Інколи для збагачення компосту калієм, фосфором та іншими поживними елементами до нього додають деревний попіл. Це азотне добриво, яке утворилося в процесі бродіння, розкидають на ділянках і перекопують на штик лопати. Якщо компост вийшов занадто концентрованим, його потрібно розбавити водою, і тільки після цього вносити робочий розчин у ґрунт.

Де краще купити азотні добрива

Якщо ви не належите до прихильників готувати азотні та фосфорні добрива в домашніх умовах і бажаєте купити азотні добрива в Україні, ласкаво просимо до нашого інтернет-магазину. Тут ви зможете замовити високоякісні сертифіковані азотні добрива від найвідоміших світових та вітчизняних виробників. Ми реалізуємо товари як оптом, так і вроздріб. Зверніть увагу: на нашому сайті завжди приємні і доступні ціни на азотні добрива, засоби захисту рослин та інші супутні товари. 

Піклуйтесь та підживлюйте рослини своєчасно, і тоді вирощені овочі, фрукти і ягоди будуть найсмачнішими, квіти — найпишнішими, а польові культури — найурожайнішими.