головнакаталогкошикобранекабінет
/Ззр/Гербіциди

Гербіциди для захисту рослин

Гербіциди грунтовіГербіциди післясходовіГербіциди суцільної дії
Підкатегорія
Фільтр
Ціна
Всього 893 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Гербіциди — на крок попереду бур’янів

Для кожного українського аграрія боротьба з бур'янами в полі та на городі  — це неминуча даність. Всюдисуща, постійно проростаюча смітна рослинність забирає багато часу і фінансових затрат на її знищення. Попри це сучасним господарникам все-таки вдається ефективно приборкувати злісні бур’яни за допомогою гербіцидів. Ці засоби не лише знищують смітну рослинність, а й здатні попередити або відтермінувати її проростання на тривалий час. Тож щоб уберегти врожай, дуже важливо завчасно купити гербіциди в Україні та грамотно включити ці хімікати в систему захисту рослин..

Що таке гербіциди

Сучасні засоби проти бур'янів дуже різноманітні. Вони мають відмінні між собою препаративні форми, можуть використовуватися на різних фазах вегетації рослин,   а також здатні контролювати багато видів та груп бур'янів. Всі ці характеристики безумовно важливі і повинні обов’язково враховуватися перед тим, як купити гербіциди та застосувати їх на полі.

Отже, гербіциди — це хімічні препарати для знищення рослин-шкідників, які негативно впливають на ріст та розвиток сільськогосподарських посівів. Бур’яни активно конкурують з культурними рослинами, забираючи із ґрунту велику кількість вологи та цінних елементів живлення, позбавляючи рослини відповідних умов для нормальної вегетації. Унаслідок сильного засмічення полів шкідливими видами трави суттєво знижується якість врожаю культурних рослин. Бур’яни не лише порушують нормальне протікання вегетації рослин, а й здатні спровокувати їхню загибель. Саме тому дуже важливо вчасно проводити до- та післясходову обробку полів гербіцидами, які призначені для конкретної групи бур'янів.

Класифікація бур'янів

Перед тим, як боротися з бур'янами, слід вивчити їх природу та ознайомитися з класифікацією. Ця інформація допоможе підібрати найбільш відповідні гербіциди, ціна яких буде виправдана отриманим результатом. Як правило, бур'яни поділяють на групи за найважливішими біологічними ознаками: способами живлення, розмноження, а також тривалістю їх життєдіяльності. 

Для класифікації бур'янів зазвичай використовується агробіологічна система розподілу рослин на:

 Паразитні — це рослини, у яких відсутні зелене листя і коріння. За рахунок спеціальних гаусторій вони присмоктуються до рослини-господаря і живляться її соками. За способом кріплення до культурних рослин паразитні бур'яни поділяються на стеблові (наприклад, повитиця) і кореневі (різні види вовчка). Найчастіше вони зустрічаються у посівах технічних культур, картоплі і томатах. З метою контролю паразитних бур’янів в посадках пасльонових традиційно застосовують гербіцид для картоплі.

 Напівпаразитні — також схильні живитися за рахунок рослини-господаря завдяки спеціальним присоскам, але при цьому у них присутнє зелене листя. На початку своєї вегетації вони здатні розвиватися самостійно, проте з часом потребують живлення від культурних рослин, інакше вони гинуть. Найпоширенішими напівпаразитними бур'янами вважаються дзвінець, зубчатка і очанка.

 Непаразитні — відрізняються від двох попередніх груп тим, що можуть рости і розвиватися самостійно. При цьому вони поділяються на малолітні (одно- і дворічні) та багаторічні. Розмноження перших відбувається за рахунок насіння, а тривалість їхнього життя становить не більше двох років. В свою чергу багаторічні бур’яни мають здатність до неодноразового плодоношення протягом періоду вегетації.

В останні роки найбільш поширеними бур’янами на кукурудзі є осот, берізка польова і гірчак. На пшениці традиційно «паразитують» представники родини айстрових, амарантових і берізкових, які завдають рослинам великої шкоди. А така стратегічна сільськогосподарська культура як соняшник щосезону потерпає від однорічних дводольних та злакових видів бур’яну. Для боротьби із засміченістю полів цією та іншою шкодочинною рослинністю налагоджено масове виробництво високоефективної агрохімії, яка використовується як перед посадкою, так і після появи сходів культурних рослин.

Крім обробки орних ґрунтів, гербіциди застосовують також для знищення отруйних рослин на землях несільськогосподарського призначення.

Хімічний спосіб знищення бур'янів

Оскільки біологічні та механічні методи боротьби з «зеленою пожежею» є занадто трудозатратними, не завжди дієвими та зазвичай економічно не виправданими, для очищення посівів від бур’янів найчастіше перевагу віддають гербіцидам. Ці хімічні сполуки містять у своєму складі надзвичайно потужні біологічно активні речовини з різним періодом розкладу у ґрунті і навколишньому середовищі. Таким чином, вдало підібраний пестицид допомагає швидко, ефективно та у досить короткі терміни очистити посіви від бур’янів.

До самих шкідливих і важковинищуваних смітних рослин на городі і в саду відносяться пирій повзучий, осот, портулак городній, амброзія полинолиста та щириця загнута. Без належної обробки ці рослини можуть роками паразитувати на ділянці, пригнічуючи ріст і розвиток садово-городніх культур. Також хімічний метод незамінний тоді, коли коріння багаторічних бур'янів розташовується в нижніх шарах ґрунту, і навіть сама глибока обробка не здатна його знищити.

Види пестицидів

Перед тим, як гербіциди купити і застосувати на ділянці, неодмінно потрібно ознайомитися з головними характеристиками, особливостями і класифікацією цього класу пестицидів. Це допоможе правильно підібрати відповідний препарат і використати його максимально результативно.

Отже, за спектром впливу гербіциди поділяються на:

 суцільні (знищують всі види рослинності, як бур'янистої, так і культурної. З цих причин їх в основному використовують для передпосівної обробки поля);

 вибіркові (призначені для винищення бур'янів без шкоди сільськогосподарським насадженням. Подібні речовини виготовляються з урахуванням характеристик кожного виду бур'яну).

За характером дії на рослину гербіциди бувають:

 контактні (позначаються згубно на небажаній рослинності тільки після потрапляння на бур'яни);

 системні (здатні проникати в тканини рослин та пересуватися по їх судинно-провідній системі).

За терміном внесення виділяють:

 досходові (використовуються до посіву насіння);

 післясходові (придатні для застосування на сходах культури).

Окрему групу складають ґрунтові гербіциди — спеціальні препарати, які мають здатність пригнічувати вегетацію небажаної рослинності через підземні пагони та кореневу систему. Після нанесення на ґрунт гербіцидна суміш утворює на ньому так званий ґрунтовий екран, який виконує захисну функцію: призводить до гибелі сходів бур'янів після того, як вони досягають цього екрану. При цьому  сільськогосподарські культури продовжують свій ріст і розвиток. Застосування ґрунтового гербіциду дає змогу відстрочити появу шкодочинних рослин більш ніж на 4 тижні.

Особливості застосування пестицидів

Ефективність дії гербіцидів залежить від багатьох різноманітних факторів, ключові серед яких:

 температура повітря і ґрунту;

 кількість атмосферних опадів;

 вид та фаза розвитку бур’яну;

 дотримання норм внесення препарату;

 ступінь засміченості ґрунту бур’янами; 

 погодні умови під час обробки рослин.

Крім цього, кінцевий результат на 50% залежить від техніки нанесення робочого розчину та термінів проведення обробки.

Всі ці особливості пестицидів проти бур’яну безумовно важливі, тому їх обов’язково потрібно враховувати, перш ніж вибрати гербіцид, купити його та застосувати. Під час використання гербіциду дуже важливо не нехтувати заходами безпеки, а також дотримуватися законів охорони навколишнього середовища: не забруднювати посадки і ґрунт, не завдавати шкоди корисній флорі і фауні. При можливості варто замінити агресивний препарат з високим ступенем токсичності на його щадний аналог.

ТОП-5 найкращих гербіцидів

Щоб зекономити ваш час на пошуки та вирішення, який гербіцид купити, ми склали список із найкращих препаратів, які довели свою ефективність на практиці та отримали схвальні відгуки від багатьох фермерів та городників.

У наш ТОП потрапили:

  1. Геліос — гербіцид системно-суцільної дії проти однорічних та багаторічних дводольних і злакових бур'янів. Рекомендований для обробки ділянок, призначених під посіви сільськогосподарських культур.

  2. Оберіг — гербіцид системної дії для боротьби з однорічними та багаторічними злаковими бур'янами. Може застосовуватися на овочевих, зернових, технічних та інших видах культурних рослин.

  3. Тітус — гербіцид, інструкція до якого містить інформацію щодо сумісності цього препарату у бакових сумішах. Цей системний гербіцид застосовується для післясходового контролю однорічних і багаторічних злакових, та широкого спектру дводольних бур’янів на картоплі і томатах. 

  4. Тріатлон — гербіцид системної дії для знищення однорічних та багаторічних дводольних бур’янів. Зареєстрований в Україні для післясходового застосування у посівах озимої та ярої пшениці.

  5. Гербіцид Пріма — післясходовий препарат системної дії для контролю однорічних та багаторічних дводольних бур’янів, падалиці ріпаку у посівах зернових культур і кукурудзи. Пріма має широкий спектр дії. Ефективний навіть проти перерослих бур’янів.

Де купити гербіцид  

На сучасному українському ринку представлені різноманітні гербіциди, ціни на які залежать від виробника, діючої речовини і, звичайно ж, фасовки. Наш інтернет-магазин також пропонує високоякісні гербіциди та інші засоби захисту рослин. Ми реалізуємо тільки сертифіковану продукцію, яка зберігається у відповідних умовах і не втрачає своїх фізичних властивостей. Детальніше ознайомитися з каталогом товарів, а також оформити замовлення можна на нашому сайті. Для вашої зручності ми додали функцію придбати гербіциди оптом або вроздріб.