головнакаталогкошикобранекабінет
/Добриво/Мікродобрива/Мікродобрива кристалічні

Кристалічні мікродобрива

Мікродобрива кристалічніМікродобриваМікродобрива рідкі
Всього 285 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Кристалічні мікродобрива

В основу сучасної агротехнології та генетичного потенціалу новітніх сортів й гібридів сільськогосподарських культур закладено таку потенційну врожайність, яку не завжди здатна забезпечити природна родючість ґрунту. До того ж,   географія вирощування багатьох культур в останні десятиліття значно розширилася. Одним із важливих факторів, який посприяв збільшенню посівних площ, став розвиток технологій крапельного зрошення та фертигації — методу внесення водорозчинних кристалічних комплексних мікродобрив через систему іригації. Порівняно високі затрати на подібні інтенсивні технології вдається окупити за рахунок врожайності, яка зазвичай перевищує навіть найсміливіші очікування агровиробників.

Призначення та механізм дії

Завдяки сучасним кристалічним мікродобривам в Україні активно розширюються площі під вирощування кукурудзи з використанням системи крапельного зрошення. За такої технології врожайність кукурудзи може сягати понад 20 т/га, а плодово-овочевих культур — навіть перевищувати 100 т/га.  

Такі високі результати можна отримати при грамотному використанні кристалічних мікродобрив — комплексних продуктів, які містять мінеральні елементи живлення у формі водорозчинних солей. До складу кристалічних мікродобрив зазвичай входять найважливіші для рослин макроелементи: азот, фосфор і калій; мезоелементи: сірка і кальцій; а також набір мікроелементів, який може бути універсальним або підібраним під потреби конкретної рослини, виду культури, фази вегетації тощо.

Наявність мікроелементів у складі комплексних добрив — дуже важливий фактор, який вигідно відрізняє їх від інших видів мінеральних добрив. Адже згідно до законів землеробства, найважливішим чинником, який фактично лімітує врожайність рослин, вважається саме чинник з мінімальним значенням. Тобто дефіцит цинку, бору, заліза або молібдену в ґрунті може стати основною причиною недобору врожаю і погіршення його якості. Вирішальним негативним фактором зниження врожайності може бути як недостатня кількість елементу для повноцінного росту і розвитку рослин, так і блокування елементу в ґрунтовому профілі: наприклад, фосфор часто зв’язується у нерозчинні сполуки з кальцієм і стає непридатним для засвоєння рослинами.

Щоб уникнути цих та багатьох інших проблем живлення культур, потрібно використовувати комплексні кристалічні добрива, які містять макро- і мікроелементи в доступній для рослин формі.  Ці кристалічні добрива повністю розчиняються у воді, завдяки чому ідеально підходять як для кореневих підживлень, так і для додавання у бакові суміші при проведенні обробок по листу.

Топ-3

  1. Agroleaf Power Calcium (11-5-19+9CaO+2,5MgO+TE) — водорозчинне кристалічне комплексне добриво на основі макро- і мікроелементів та кальцію для позакореневого підживлення широкого спектру с/г культур з метою нормалізації росту рослин та подолання наслідків дефіциту кальцію. Адже саме кальцій є тим елементом, який сприяє міцності клітинної стінки рослин, а отже, підвищує стійкість польових рослин до вилягання.

  2. Agrolution pHLow (20-20-20+TE) — універсальне комплексне кристалічне добриво, призначене для корекції дефіциту елементів живлення на будь-яких фазах розвитку рослин. Підходить як для листового підживлення, так і для внесення методом фертигації. Працює в умовах підвищеного рівня pH води та може застосовуватися на ґрунтах зі слаболужною реакцією. Добриво рекомендовано для підживлення зернових колосових культур, сої, ріпаку, соняшнику та кукурудзи.

  3. Фолікер (12-46-8+TE ) — водорозчинне комплексне добриво з підвищеним вмістом фосфору, спеціально створене для листового внесення. Містить у своєму складі повний набір необхідних рослинам мінеральних елементів в хелатній формі для кращого засвоєння через листову поверхню. Добриво призначене для обробки культур на ранніх етапах розвитку, коли рослини мають найбільшу потребу у фосфорі, та під час активного росту вегетативної маси рослин. Добриво також сприяє підвищенню стійкості рослин до несприятливих умов вирощування та їх швидкому відновленню після стресу.  

Особливості використання 

При роботі з комплексними кристалічними добривами в першу чергу необхідно звертати увагу на їхній склад та співвідношення елементів. Як правило, на етикетці, розміщеній на тарі з добривами, вказуються три числа, що позначають відсоток азоту, фосфору і калію у фізичній вазі. Наприклад, 1 кг добрива з формулою 20-20-20 містить по 200 г азоту, фосфору і калію. Таким чином, застосування добрив з різним співвідношенням поживних компонентів сприяє забезпеченню рослин найбільш необхідними елементами на тій чи іншій фазі їхньої вегетації.

Також при внесенні кристалічних добрив через систему зрошення потрібно обов’язково слідкувати за якістю поливної води. Важливим показником води є РРМ, який вказує на кількість розчинених у ній природних мінеральних солей. Якщо додавати добрива у перенасичену солями воду, рослини не зможуть засвоювати поживні елементи з такого поливного розчину, а всі його складові компоненти будуть накопичуватися у ґрунті та призводити до засолення.

Де придбати

На агроплатформі  FERM можна не лише купити кристалічні мікродобрива, а й отримати повний спектр послуг на всіх етапах вирощування культурних рослин: від підготовки ґрунту до зберігання, транспортування та реалізації сільськогосподарської продукції.

Усім українським аграріям ми пропонуємо посівний матеріал, добрива, засоби захисту рослин, запчастини та витратні матеріали до сільгосптехніки від перевірених світових виробників. Всі продукти з нашого каталогу та ціни на них завжди актуальні. Також на сайті діють знижки та вигідні акції, а для оптових покупців передбачені спеціальні програми лояльності.

За детальною інформацією щодо оформлення замовлення та вирішення будь-яких інших питань, звертайтесь до наших менеджерів за телефоном або електронною поштою, вказаними на сайті.