головнакаталогкошикобранекабінет
/Добриво/Органічні добрива

Органічні добрива для рослин

БіодобриваБіостимулятори
Всього 299 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Органічні добрива: види та особливості застосування

Найпоживнішими та найкориснішими для сільськогосподарських культур є, звичайно ж, органічні добрива, які містять увесь комплекс необхідних для життєдіяльності рослин елементів. Їх внесення у ґрунт сприятливо позначається на його структурі, водному, повітряному та тепловому режимі і при цьому не впливає шкідливо на хімічний склад польових культур. 

Що таке органічне добриво

У загальному розумінні, органічні добрива — це джерела мінеральних речовин природного походження, які містять помірну кількість необхідних для рослин поживних елементів. Ці засоби включають різноманітні матеріали рослинного і тваринного походження, а препарати промислового виробництва можуть містити у своєму складі природні корисні бактерії. Добрива органічні сприяють зменшенню необхідності багаторазового застосування синтетичних добрив для підвищення родючості ґрунту.

Органічні засоби поступово вивільняють поживні речовини в ґрунтовий розчин і підтримують оптимальний баланс макро- і мікроелементів для здорового росту і розвитку сільськогосподарських культур. Біодобриво також служить ефективним джерелом енергії для ґрунтової мікробіоти, яка покращує структуру ґрунту та, відповідно, позитивно впливає на збільшення врожаю.

Основні переваги, які мають натуральні добрива:

• природне походження (рослинні матеріали, відходи життєдіяльності птиці та худоби, продукти ферментації органічних речовин тощо);

• пролонговане вивільнення поживних речовин у ґрунт під час процесу розщеплення органіки;

• поліпшення структури ґрунтового покриву, утримання вологи та доступності поживних елементів для рослин;

• значно вища концентрація макро- та мікроелементів, ніж у більшості синтетичних добрив;

• підвищення родючості ґрунту та забезпечення нормальної життєдіяльності ґрунтових  мікроорганізмів;

• не забруднюють навколишнє середовище.

В цілому добриво органічне є відновлюваним, біорозкладним та екологічно безпечним. Як правило, воно не містить шкідливих хімічних речовин, які сприяють забрудненню води та землі. Однак, не дивлячись на те, що натуральні добрива вважаються безпечнішою альтернативою хімічним препаратам, неправильне використання органіки може призвести до надлишку або дефіциту поживних речовин у ґрунті. Тому дуже важливо застосовувати органічні добрива для городу, саду чи сільськогосподарських угідь з урахуванням складу ґрунту та потреб рослин у додатковому підживленні. Грамотно організована система застосування органічних добрив, забезпечить вирощуваним культурам збалансовану, гармонійну та багату поживними речовинами екосистему, яка зможе функціонувати відповідно до природних механізмів.

Класифікація органічних добрив

Відповідно до вмісту компонентів усі органічні добрива можна розділити на три великі групи: тваринного, рослинного і мінерального походження. Розглянемо кожну з цих груп окремо.

  1. Добрива тваринного походження. Найпоширенішим та найефективнішим органічним добривом вважається гній домашньої худоби. Він є цінним джерелом азоту природного походження і успішно використовується під час вирощування різноманітних сільськогосподарський культур. Такі натуральні азотні добрива мають різний склад та концентрацію поживних речовин, якість яких залежить від виду тварин, їх раціону та матеріалу підстилки (торф, солома зернових культур, тирса, стружка тощо), яку використовували під час утримання худоби. До прикладу, серед усіх видів натуральних поживних речовин найбільшу кількість фосфору містить саме кінський гній. Це високоефективні органічні фосфорні добрива зі стовідсотковим натуральним складом. 

Найкращим для підживлень вважається перепрілий гній, що набув чорного забарвлення та розклався до ступеня пухкої землистої маси. Серед інших добрив тваринного походження хорошу дію мають гнойова жижа, коров'як, кісткове борошно і пташиний послід, які дуже часто застосовують як органічні добрива для картоплі і овочевих культур.

  1. Добрива рослинного походження. Найдоступніше рідке органічне добриво із цієї групи — компост — високопоживний продукт, отриманий в результаті переробки органічних відходів під впливом ґрунтової мікрофлори. Найкориснішими вважаються збірні компости, для приготування яких можна використовувати всі наявні органічні відходи — скошену траву, рослинні залишки, сухе листя, очистки, бур'яни (до фази формування насіння), тирсу, стружку, сажу, попіл та ін.

Універсальним та надзвичайно корисним агроприйомом для покращення родючості ґрунту і продуктивності сільськогосподарських культур традиційно залишається вирощування сидератів як проміжних культур з подальшим загортанням їх у верхній шар ґрунту. Особливо актуальні «зелені добрива» для висівання на великих земельних угіддях, які займають десятки гектарів. В результаті перегнивання стебел, листя і коріння сидеративних рослин забезпечується відмінне харчування для черв'яків і ґрунтових комах, які разом з мікроорганізмами утворюють гумус — найціннішу органічну та біологічно активну частину ґрунту. Крім того, корені сидератів, глибоко проникаючи в ґрунт, покращують його структуру: розпушують, роблять його пористим і розсипчастим.

  1. Природні мінеральні добрива. До цієї групи належить торф, сапропель (ставковий мул), фосфоритне борошно (добувається із мінеральних порід та глини) і, звичайно, різноманітні види попелу — найпопулярніші природні калійні добрива. Окрім калію, до складу золи також входить фосфор, кальцій, магній, сірка, бор, марганець та інші мікроелементи.

Швидкодіючі добрива: гумати та їх особливості

Багато сучасних агровиробників все частіше надають перевагу органічному землеробству і з успіхом застосовують гумінові органічні добрива. Купити їх можна дешевше, ніж мінеральні добрива, при цьому гумати мають значно більше переваг порівняно з хімічними засобами живлення рослин. По-перше, з їхньою допомогою можна частково відновити родючість ґрунту за короткі строки. По-друге, гумінові речовини не мають фітотоксичних та канцерогенних властивостей і є екологічно безпечними. І, по-третє, гумати служать чудовими органічними добривами і регуляторами росту рослин, оскільки до їхнього складу входять різноманітні макро- та мікроелементи, вітаміни, амінокислоти та ін.

Гумінові сполуки утворюються в результаті розщеплення рослинних та тваринних рештків внаслідок дії мікроорганізмів та абіотичних факторів навколишнього середовища. Для застосування у рослинництві гумінові кислоти обробляють лугами, завдяки чому утворюються водорозчинні солі — гумати (калію, натрію, амонію). Найбільшого поширення набуло удобрення гумат калію. Саме ці речовини найчастіше використовуються як органічні добрива для лохини з метою вирішення проблеми дефіциту калію.

Комплексні органічні добрива

Як ми уже з’ясували, основним джерелом надходження корисної органічної речовини в природному біоценозі є вегетативна частина рослин та їхнє коріння. У ґрунті рослинні залишки перетворюються у гумус — добрива, під час утворення яких вивільняються азотні та зольні елементи. Згодом вони трансформуються у поживні речовини, необхідні для росту та розвитку рослин.

Оскільки природні процеси гуміфікації та мінералізації ґрунту є досить складними, полегшити їх та дещо пришвидшити можна за допомогою професійних добрив. Виробники сучасних органічних добавок пропонують аграріям вже готове рішення у вигляді високоефективних комплексних препаратів, які повністю складаються із натуральних речовин. Такі біокомпоненти підходять для підживлення сільськогосподарських культур у промислових масштабах, а також для садівництва, овочівництва та догляду за кімнатними рослинами.

Де купити органічні добрива

На агроплатформі FERM можна швидко та зручно купити органічне добриво з різноманітним складом та формуляцією. У асортименті нашого інтернет-магазину представлені високоефективні засоби для підживлення будь-яких видів культурних рослин. На сайті також передбачена функція оформлення гуртового замовлення, тобто можна органічні добрива купити оптом. Ми гарантуємо високу якість продукції та маємо усі відповідні сертифікати на органічні добрива. Ціна на ці засоби вас неодмінно порадує, тому не зволікайте і купуйте найкращі натуральні добрива для вирощування найщедріших врожаїв.