головнакаталогкошикобранекабінет

Моторні оливи

Гідравлічні мастилаМоторні оливиПластичні мастилаТрансмісійні мастила
Всього 248 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Моторні оливи

Моторна олива — незамінна рідина для двигунів внутрішнього згоряння автомобілів і спецтехніки, яка відіграє критичну роль у забезпеченні безперебійної експлуатації та захисту силових агрегатів.

Функції моторного мастила

Головна функція, яку виконує моторне масло, полягає у змащуванні рухомих частин двигуна. Відсутність або недостатня кількість оливи призводить до заклинювання поршнів і виходу з ладу двигуна.

Крім безпосереднього змащування, купити моторне масло з відповідними характеристиками важливо для:

  1. Зменшення тертя і зносу між вузлами ДВЗ завдяки масляній плівці.

  2. Захисту металевих деталей від окислення і корозії, гумових і пластикових — від розтріскування та розсихання.

  3. Відведення тепла, що виникає у процесі роботи двигуна та турбіни, забезпечуючи цим оптимальну температуру деталей і запобігаючи їх перегріванню.

  4. Зниження шкідливого впливу продуктів горіння (бруд, сажа, волога) на роботу силового агрегату.

  5. Попередження формування твердих відкладень на поверхні вузлів, завдяки відведенню до масляного фільтра стружки, бруду та інших великих часточок та утриманню в самій суспензії решти дрібнодисперсних забруднень.

  6. Запобігання витоку газів і забезпечення правильного ущільнення між поршнем і циліндром.

Склад моторного масла

Олива моторна — це двокомпонентна рідина, яка складається з основи (75-85% базового мастила) і присадок (15-25%). Хімічний склад базового мастила визначає в’язкість і температурні характеристики продукції. А присадки доповнюють та удосконалюють властивості моторної оливи. Навіть, якщо продукт зроблено не з найкращої базової сировини, саме завдяки відповідним присадкам можна отримати найкраще моторне масло у світі. 

Але з часом присадки руйнуються, склад і властивості рідини змінюються. Після того, як олива на 50–60% вичерпає свій ресурс, її характеристики вже визначатимуться складом базового масла.

Які бувають базові марки моторних олив

Базові моторні масла бувають наступних типів:

  1. Мінеральні — виготовляються шляхом перегонки нафти і є більш доступними за ціною, але вимагають частішої заміни.

  2. Синтетичні — є продуктом хімічного синтезу газів, забезпечують кращий захист і стабільність при різних температурах.

  3. Напівсинтетичні моторні оливи комбінують властивості мінеральних і синтетичних мастил, забезпечуючи збалансоване рішення для двигунів внутрішнього згоряння.

Типи присадок

Якщо базове мастило відповідає за змащувальні властивості, то набір присадок забезпечує продукту потрібні властивості та подовжує термін служби двигуна.

Присадки, які додають в оригінальні моторні оливи, бувають різноманітні:

• в'язко-загущені — забезпечують збереження стабільної в’язкості оливи під впливом температури;

• миючі — запобігають утворенню нагару в ДВЗ завдяки дробленню (розчиненню) і виведенню продуктів окиснення до масляного фільтра, не даючи їм осідати на деталях двигуна;

• протизношувальні — формують спеціальну захисну плівку для зниження тертя між кінематично пов’язаними вузлами двигуна;

• антиокислювальні (інгібітори окислення) — безпосередньо захищають масла в процесі експлуатації від окислення під впливом температур, дії газів тощо;

• антикорозійні — на відміну від антиокислювальних присадок, захищають не саме масло моторне, а внутрішні поверхні двигуна від корозії та окислювальних процесів, формуючи захисну плівку та нейтралізуючи кислоти;

• антипінні — запобігають утворенню піни в процесі обертання колінвалу, руйнуючі повітряні бульбашки

• модифікатори тертя — знижують тертя між дотичними поверхнями, використовуються для отримання енергозберігаючих масел.

Зазвичай популярні моторні оливи вже мають у своєму складі необхідні присадки, тому не потребують додавати інших препаратів. Тож щоб забезпечити найкращий захист і продуктивність двигуна, важливо вибирати оливу з присадками, які відповідають специфікаціям та умовам експлуатації конкретного виду сільськогосподарської техніки.

Основні характеристики

Перш ніж купити моторне масло, слід ознайомитись з його характеристиками, адже саме вони визначають придатність рідини для використання у різних умовах експлуатації:

• В'язкість — один з найважливіших показників, оскільки впливає на здатність забезпечувати якісне змащування при різних температурах.

• Температура спалаху — характеризує ступінь випаровування рідини (якісне масло моторне для двигуна повинно мати температуру спалаху вище 225°С). Якщо олива містить фракції, що швидко вигорають, це призводить до зайвих витрат.

• Температура застигання — інформує, при якій температурі мастило втрачає плинність і твердіє.

• Лужне число (TBN) — характерне для олив з миючими та диспергуючими присадками, яке вказує на властивість рідини запобігати утворенню відкладень і нейтралізувати агресивний вплив кислот на роботу двигуна.

• Кислотне число (TAN) — позначає, скільки продуктів окислення містять масла моторні та як довго вже працює олива у ДВЗ. Чим нижчий показник TAN, тим краще.

Правильна покупка моторного масла з необхідними характеристиками є ключовим фактором для забезпечення довговічності та надійності двигуна.

Класифікація моторних олив

Існують спеціальні системи класифікації, якими керуються світові та українські виробники моторних олив. Загальноприйнятими серед них є API (Інститут автомобільних нафтових продуктів) та ACEA (Європейська асоціація автомобільних виробників), які визначають вміст певних присадок в оливі, враховуючи особливості роботи двигуна, тип палива та інші фактори.

Також у світі діє офіційний стандарт (специфікація) автовиробників SAE J300, за якою оливи поділяють на 12 класів в'язкості від 0 W до 60 :

• Зимові: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W — літера «W» свідчить, що олива зимова («winter»).

• Літні:10, 20, 30, 40, 50, 60.

Для більшої зручної можна купити масло моторне всесезонне, яке адаптується до широкого діапазону температур, забезпечуючи надійний захист протягом усього року. Всесезонні оливи позначаються двома числами, наприклад, SAE 10W-40, де перше число вказує на в'язкість при низькій температурі, а друге — при високій.

Де купити моторне масло в Україні

Плануєте купити хороше та недороге масло, яке чітко відповідатиме встановленим стандартам якості? Постачальник моторних масел компанія FERM забезпечує продаж моторного масла вроздріб і гуртом в Україні від перевірених брендів з бездоганною репутацією: Mobil 1, Castrol, Total, Liqui Moly, Shell та інші.

Ми пропонуємо ринкові ціни на масла моторні завдяки тісній дилерській співпраці з виробниками мастильних матеріалів. Надаємо професійну допомогу з вибором і консультації щодо заміни мастил, вигідні умови для оптових покупок, зручні способи оплати та доставки продукції Україною.

Оформити замовлення можна через сайт або за номером гарячої лінії 0 800 75 07 07.