головнакаталогкошикобранекабінет

Атрактанти для захисту рослин

АтрактантиБіофунгіцидиБіоінсектициди
Підкатегорія
Фільтр
Ціна
Всього 1 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Атрактанти в сільському господарстві 

Атрактанти — це спеціальні речовини, призначені для залучення та активізації бджіл й інших комах-запилювачів на культурах, які потребують перехресного запилення. Ці препарати також використовуються для приманювання шкідливих комах, щоб знизити їхню шкодочинну активність і контролювати популяцію. Атрактанти не є добривами, стимуляторами росту рослин чи інсектицидами, вони складають окрему групу і відносяться до препаратів, які не впливають на рослину безпосередньо. Ці засоби є ефективними для моніторингу шкідників і спрямованого розпилення пестицидів, тож служать важливою складовою частиною стратегій інтегрованого управління шкідниками. 

Опис та характеристика 

Нещодавні досягнення у фундаментальному розумінні реакції комах на леткі речовини рослин посприяли розробці продуктів, які здатні допомагати у боротьбі із широким спектром шкідників з незначним впливом на нецільові організми. Таким чином з’явилися атрактанти — леткі сполуки, отримані з рослин та секреторних виділень шкідників, які шляхом впливу на смакові та нюхові рецептори комах викликають у них спрямований рух до джерела живлення. 

Призначені для використання у сільському господарстві атрактанти поділяються на 4 основні види: 

• феромони; 

• природні харчові приманки; 

• яйцекладні приманки; 

• отруйні приманки. 

1) Феромони — це речовини, що виділяються комахами в навколишнє середовище і викликають певні реакції у особин того самого або споріднених видів. Феромони це так звані «хімічні месенджери», що транспортуються поза тілом і призводять до прямого впливу на розвиток гормонів або зміни поведінки комах. Ці речовини діють через нюхові або смакові рецептори.  

Відповідно до призначення та характеру дії феромони бувають: 

• статеві — виділяються комахами для залучення партнера, успішно використовуються для боротьби з такими шкідниками як шовкопряд, міль, деякі види совки, бавовняний сірий довгоносик та ін.; 

• тривожні — сигналізують про присутність або напад ворога, провокуючи розсіювання або втечу комах (попелиці, мурахи, клопи-солдатики тощо); 

• слідові — використовуються комахами для пошуку партнерів і джерела харчування. 

2) Природні харчові приманки — присутні в рослинах хімічні речовини, які приваблюють комах для живлення. До таких природних атрактантів належать: молочна кислота, метилевгенол, гераніол, коричний альдегід, синігрин, а також штучні приманки, зокрема, розчин патоки і цукрів з додаванням різноманітних ароматизаторів.  

Харчові атрактанти успішно застосовують у комплексних системах захисту сільськогосподарських культур від таких шкідників як морквяна і цибулева муха, плодова мушка, деякі види плодожерки, лучний метелик, совка озима та ін.  

3) Приманки для яйцекладки — спеціальні хімічні речовини, що керують вибором відповідних місць для відкладання яєць дорослими самками шкідників. 

4) Отруйні приманки — суміш харчових приманок та інсектицидів. До прикладу, зволожена висівкова основа + патока + інсектицид (від комах), сульфат талію + вершкове масло (від мурах), метальдегід (від садових равликів і слимаків). 

Основні переваги та недоліки 

Крім свого прямого призначення, яке полягає у біологічному контролі та визначенні онтогенезу шкідників, атрактантам властиві такі позитивні властивості: 

• мають широкий спектр застосування для контролю різних видів шкідників, включаючи комах, гризунів, плодових мух, метеликів та ін.;  

• не порушують екосистему чи харчовий ланцюг, оскільки не викликають загибелі шкідників; 

• безпечні для нецільових організмів; 

• в залежності від виду, можуть мати високу стійкість і використовуватись протягом тривалого періоду без необхідності частого поновлення; 

• підходять для масового відлову шкідників; 

• відповідають вимогам органічного виробництва і можуть бути використані в органічних сільськогосподарських системах; 

• зменшують втрати врожаю. 

До найбільших недоліків атрактантів відносяться: 

• зниження ефективності в умовах високої конкуренції природних приманок; 

• неможливість використання у якості самостійного засобу контролю шкідників, а лише як компонент комплексної системи захисту рослин.  

Механізм дії 

Боротьба зі шкідниками за допомогою феромонів може проводитись двома способами: 

• моніторинг популяції — передбачає використання синтетичних статевих феромонів для визначення щільності заселення комахами певної території та подальшої стратегії боротьби з ними;   

• керування поведінкою — включає такі стратегії як стимуляція статевого потягу та порушення хімічного зв'язку. Перша стратегія полягає у використанні пасток з феромонними наживками та знищенні шкідників, які зібралися у пастках. Друга — передбачає введення у навколишнє середовище синтетичних феромонів з метою маскування природних феромонів, що в результаті призводить до порушення зв’язку між шкідниками та запобігає їх спарюванню. 

Таким чином, застосування атрактантів для рослин дозволяє збільшити ефективність і точність стратегій боротьби зі шкідниками, зменшуючи при цьому використання хімічних засобів захисту рослин та мінімізуючи їхній негативний вплив на довкілля. 

Особливості застосування 

Багато атрактантів мають просту форму випуску, що дозволяє легко використовувати їх у сільському господарстві без спеціальної підготовки. Застосовувати атрактанти потрібно в суху безвітряну погоду, за відсутності опадів та роси. Як правило, ці препарати вносять наземним або повітряним способом за допомогою літаків чи агродронів, які останнім часом набирають все більшої популярності у агросекторі.  

Проводити обробку рослин атрактантом для залучення бджіл рекомендується на початку цвітіння культури. Якщо через погодні умови фаза цвітіння триває занадто довго, може знадобитися повторна обробка рослин через 10–12 днів. Застосовувати атрактант слід вранці або ввечері, в безвітряну бездощову погоду. Щоб забезпечити рівномірне розподілення препарату на всій оброблюваній площі, необхідно використовувати достатній об'єм робочого розчину препарату. 

Де придбати 

Купити атрактанти в Україні можна прямо зараз на агроплатформі FERM. Ми пропонуємо різні види атрактантів від надійних виробників, перевірених часом та фермерами всього світу. Також у нашому інтернет-магазині кожен аграрій може придбати усі необхідні засоби захисту рослин та інші товари: високоякісне насіння зернових, олійних і технічних культур, професійні добрива та стимулятори росту  для досягнення максимальних результатів у вирощуванні сільськогосподарських культур. 

Крім цього, консультанти FERM завжди радо допоможуть у пошуку техніки для польових робіт та елеватора чи складу для зберігання вашого врожаю. За детальною інформацією звертайтесь до нас за номером, вказаним на сайті, або відправляйте заявку онлайн.