головнакаталогкошикобранекабінет
/Ззр/Біопрепарати

Біопрепарати для захисту рослин

АтрактантиБіофунгіцидиБіоінсектициди
Всього 184 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Біопрепарати: природні ЗЗР з доведеною ефективністю

Овочі та фрукти, вирощені власними руками, завжди вважаються смачнішими й кориснішими за магазинні. А якщо протягом вегетації рослини не піддавалися хімічним обробкам, отриманий з них врожай стає, як-то кажуть, на вагу золота. Саме з цих причин поціновувачі натуральних та екологічно безпечних плодів віддають перевагу органічному землеробству, яке передбачає застосування  таких засобів як біопрепарати для рослин, які є природніми антагоністами патогенних мікроорганізмів та шкідників сільськогосподарських культур.

Дієвість біологічних засобів перевершує цілу низку відомих хімічних речовин. При цьому більшість біопрепаратів є абсолютно нешкідливими для людей, тварин і навіть дощових черв’яків, оскільки вони є продуктом природного походження. Дані засоби не лише направлені на підвищення врожайності культурних рослин, а й допомагають подбати про здоров'я ґрунту.

Що таке біопрепарати для рослин

У системі захисту сільськогосподарських культур біологічні засоби вже давно перестали вважатися альтернативними. Завдяки високій ефективності та екологічній безпечності цим препаратам зазвичай відводиться ключова роль у органічному землеробстві. Адже кожен дбайливий господар хоч раз розмірковував над тим, як вберегти сад і город від хвороб та шкідників без застосування агресивних хімічних речовин. Найкращим і, очевидно, найдоцільнішим варіантом є купити біопрепарати в Україні та застосувати їх згідно з доданою інструкцією.

Біопрепарати — це дієві засоби на основі корисних грибів, бактерій та продуктів їхньої життєдіяльності. Залежно від виду, вони можуть мати вузьку спрямованість дії або комплексний вплив на рослини та ґрунт. Серед головних переваг застосування бактеріальних ЗЗР можна виокремити:   

 безпечність для людини та біоценозу;

 відсутність впливу на смакові властивості вирощеної продукції;

 можливість застосування як у відкритому, так і захищеному ґрунті, а також для обробки кімнатних рослин;

 відсутність накопичення компонентів препарату у тканинах вирощуваних культур та їх плодах;

 висока ефективність для профілактичних обробок;

 відсутність резистентності шкідників й хвороб.

Які бувають біопрепарати для захисту рослин від хвороб

В залежності від природи походження біологічно-активних речовин біопрепарати поділяють на три великі групи:

  1. Бактеріальні — основним компонентом даних засобів є різноманітні бактерії, здатні пригнічувати збудників небезпечних хвороб. До цієї групи зазвичай входять біопрепарати від фітофтори та інших поширених інфекцій.

  2. Грибні — містять у своєму складі гриби-ентомопатогени, які здатні уражати широкий спектр шкідників сільськогосподарських культур. На основі таких паразитуючих грибів найчастіше виготовляють біопрепарати від колорадського жука, капустянки та різних шкодочинних комах. 

  3. Вірусні — серед активних агентів таких препаратів зустрічаються переважно представники ентомопатогенних вірусів. В основному вони відрізняються монодією, тобто властивістю впливати лише на один вид шкідливого об’єкта.  

Більш популярною класифікацією, якою користуються як покупці, так і виробники біопрепаратів в Україні, є поділ на групи згідно з призначенням засобу. Відповідно до об’єкту впливу біологічні ЗЗР поділяються на:

 біофунгіциди — використовуються для захисту рослин від розповсюджених бактеріальних та грибних хвороб (бактеріоз, чорна ніжка, парша, борошниста роса, фітофтороз, різноманітні гнилі тощо);

 біоінсектициди — спеціальні біопрепарати від шкідників (білокрилка, листогризучі жуки, попелиці та ін.);

 біоакарициди — застосовуються для боротьби з кліщами (павутинний кліщ, садовий (виноградний) кліщ  тощо);

 біорегулятори — покращуюсь схожість і силу проростання насіння, підвищують імунітет та стійкість сільськогосподарських і квіткових культур до стресових ґрунтово-кліматичних умов вирощування;

 біоінокулянти — призначені для обробки насіння сої та інших зернобобових і технічних культур з метою покращення засвоєння атмосферного азоту корінням рослин, підвищення врожайності та якості вирощуваної продукції;

 біодеструктори — прискорюють розкладання рослинних залишків після збору врожаю, сприяють покращенню гуміфікації, родючості та відновленню ґрунту. 

 біодобрива — біологічно-активні речовини, які входять до складу добрив, і забезпечують рослини доступними формами азоту, фосфору та калію, нормалізують вегетаційний процес та покращують якісні характеристики отриманої продукції.

В окрему групу виділяють засоби для відновлення дренажу ґрунту та очищення вигрібної ями чи септика (наприклад, біопрепарат Водограй). Бактеріальні та  ферментні компоненти таких засобів поглинають органічний мул, жир та екскременти всередині резервуара, а також здатні усувати джерело неприємного запаху. До цієї групи також відноситься відомий біопрепарат Унікал, який користується великим попитом у дачників та власників присадибних ділянок.

Зазвичай біозасоби із вищенаведених груп, чи то біопрепарати від білокрилки, чи будь-які інші ЗЗР від хвороб та шкодочинних комах можна придбати у спеціалізованих точках продажу агропродукції або замовити онлайн, обравши надійний інтернет-магазин біопрепаратів. Та перш ніж біопрепарати купити, варто обов’язково ознайомитися з їхнім призначенням, механізмом дії та особливостями застосування.

Механізм дії біопрепаратів

Першочергова задача кожного аграрія, який вирішив купити біопрепарати для захисту рослин, — розібратися у тому, як саме даний вид ЗЗР впливає на шкодочинний об’єкт. Це допоможе правильно підібрати найбільш підходящий засіб та застосувати його з максимальною користю для рослин і майбутнього врожаю.

Як правило, біологічні препарати представлені у вигляді концентрованих речовин, до складу яких входять різноманітні мікроорганізми. Вони мають захисні та лікувальні властивості, які, в залежності від конкретного виду бактерії чи гриба, ґрунтуються на здатності цих біоагентів заселяти тканини рослин і боротися зі збудниками хвороб або проникати у організм шкідника.

Потрапляючи на рослину, корисні мікроорганізми починають виробляти спеціальні речовини, які простими словами називають «природними антибіотиками». У результаті продукування таких біологічно-активних речовин забезпечується надійний та тривалий захист рослин від небезпечних хвороб та шкідників.   

Особливості застосування біопрепаратів

Щоб мікробні засоби працювали ефективно, потрібно знати та дотримуватись основних правил їх застосування. Як і будь-які ЗЗР, біопрепарати мають свою специфіку та нюанси використання, ефективність якого здебільшого залежить від виконання таких основних рекомендацій:

 температурний режим — має бути в межах 18–35 °С, оскільки саме під час цього діапазону комахи харчуються найбільш інтенсивно;

 вікові показники шкідливого об’єкта — найбільш уразливими до біологічних засобів вважаються личинки та гусениці молодшого віку (1-го і 2-го поколінь);

 час проведення обробки рослин — ранок або вечір, за відсутності прямих сонячних променів.

Також радимо купити біопрепарати від виробника, який має сертифікати якості та дозвіл на реалізацію ЗЗР. Адже фальсифікований препарат не лише не принесе жодної користі рослинам, а й може нашкодити здоров’ю людей і навколишньому середовищу.

Де купити біопрепарати

Одним з найвідоміших брендів бактеріальних засобів захисту сільськогосподарських культур є торгова марка Жива земля, біопрепарати якої відповідають міжнародним стандартам якості та безпеки ЗЗР. Завдяки цьому продукція дозволена для реалізації в різних країнах світу. Це означає, що можна дані біопрепарати купити в Україні та за її межами.

Також придбати різноманітні біопрепарати для саду, городу та кімнатних рослин можна на нашому сайті — оформлюйте замовлення тут. Зробити це можна всього у декілька кліків, оплативши покупку онлайн або безпосередньо на пошті після перевірки надісланого товару. Наш величезний асортимент винятково сертифікованих ЗЗР та приємні лояльні ціни — запорука здоров’я рослин та якості вирощеного врожаю.

До садово-городньої аптечки рекомендуємо додати такі ефективні та надійні засоби, як:

  1. Біопрепарат Актофіт — біоінсектицид, діючою речовиною якого є комплекс авермектинів, отриманий з мікроскопічних грибів, які продукують специфічні природні сполуки з токсичною дією на шкідників. Препарат рекомендований для захисту сільськогосподарських культур, декоративних рослин відкритого та захищеного ґрунту від колорадських жуків, білокрилок, плодожерок, кільчастих шовкопрядів, трипсів, совок, мінуючої молі, гусениць білана капустяного, пильщиків, рослиноїдних кліщів тощо. Серед головних переваг Актофіту: безпека, широкий спектр дії, стимулююча дія для рослини, економність використання.

  2. Біопрепарат Фітолавін — високоефективний фунгіцид для захисту культурних рослин від збудників бактеріозів та небезпечних грибних інфекцій, таких як парша, альтернаріоз, судинний бактеріоз, моніліоз, кореневі гнилі тощо. Придатний до застосування у відкритому та захищеному ґрунті. Може використовуватися на таких культурах: томати, огірки, капуста, картопля, яблуня, груша, соя, зернові. Фітолавін характеризується вираженою бактерицидно-фунгіцидною дією, має короткі терміни очікування, позитивно впливає на вегетацію рослин.

  3. Сезар — біопрепарат інсектоакарицидної дії. Ефективний проти попелиці, колорадських жуків, листовійок, трипсів, плодожерок, грушевих медяниць, пильщиків та деяких видів кліщів. Препарат рекомендований для застосування на сільськогосподарських культурах і декоративних рослинах відкритого і захищеного ґрунту. Виробник вказує, що даний засіб придатний для обробки рослин навіть у фазу дозрівання плодів.