головнакаталогкошикобранекабінет
/Ззр/Інсектициди/Інсектициди контактні

Контактні інсектициди для боротьби зі шкідниками рослин

Інсектициди контактніІнсектициди контактно-шлункові
Всього 26 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Контактні інсектициди: пряме влучання у небезпечних шкідників

Отримати щедрий врожай сільськогосподарської продукції без застосування хімічних засобів захисту практично неможливо. Переважна кількість культурних рослин дуже вимоглива до температури і вологості повітря та ґрунту, а також до насиченості ґрунту поживними елементами. Дефіцит чи надлишок тих чи інших речовин, різкі коливання температури в денний і нічний час призводять до ослаблення та зниження імунітету рослин, в результаті чого вони стають легкою здобиччю для різноманітних шкідників сільськогосподарських культур. Найкращими засобами для боротьби та контролю шкодочинних комах і кліщів вважаються інсектициди контактної дії, які забезпечують нокдаун-ефект й швидкий порятунок рослин від «непроханих гостей».

Опис та характеристика

Давно минули ті часи, коли для боротьби з колорадським жуком потрібно було «прочісувати» грядку і збирати у банку з водою жуків та їхніх личинок або ж просто струшувати їх з куща. Сучасні технологічні досягнення у галузі агрохімії допомагають легко, швидко та головне ефективно вирішити проблему шкодочинності  колорадських жуків та інших різноманітних шкідників культурних рослин. Найдієвішими засобами, які мають широку наукову та практичну доказовість, вважаються інсектициди — хімічні або біологічні препарати, діюча речовина яких здатна викликати загибель певного виду чи видів шкідників сільськогосподарських культур.

За способом проникнення в організм знищуваного об’єкта інсектициди поділяються на системні та контактні. Кожна з цих груп має свої характеристики: хімічний склад, призначення, правила застосування, термін очікування, вплив на шкідника і рослину тощо.  Далі зосередимось саме на препаратах контактної дії — їхніх особливостях, перевагах та ролі у покращені загального агрофону вирощуваних культур.

Отже, інсектицид контактної дії — це засіб проти наземних шкідливих об’єктів, найпоширенішими з яких є попелиці, трипси, білан капустяний, гусениці метеликів, різноманітні види вогнівки, совки, листоїда, мух та листовійок. Головна властивість контактних препаратів — здатність викликати загибель шкідника при контакті з діючою речовиною, яка проникає в організм комахи через її зовнішні покриви.

Зазвичай, контактний інсектицид потрапляє на тіло шкідника шляхом розпилення, обприскування чи під час нанесення робочого розчину на рослину. Після абсорбції в організм комахи біологічно-активні речовини пестициду порушують роботу її нервової системи, що призводить до паралічу та загибелі шкодочинної особини.

Головні переваги контактних препаратів:

• швидке пригнічення активності та життєдіяльності наземних шкідників;

• простота застосування як на дачній присадибний ділянці, так і у промислових масштабах;

• при правильному та своєчасному використанні — можливість збереження значної частки врожаю без втрати якісних характеристик отриманої продукції.

Особливості застосування

Не дивлячись на значні переваги у застосуванні, хімічні інсектициди також мають і певні недоліки. Зокрема, порушення правил застосування, перевищення або, навпаки, сильне зниження оптимальних доз здатне спровокувати у комах формування стійкого імунітету до діючої речовини. Резистентність шкідників може також виникати у результаті покращення їхнього обміну речовин, зниження обсягу поглинання біологічно-активних компонентів препарату або спричинених хімічним впливом змін у поведінці комах.

Щоб уникнути подібних негативних наслідків, у інтегрований захист рослин потрібно включити інсектициди контактної дії та застосовувати їх як один (але не єдиний) зі складових елементів боротьби зі шкідниками.  Окрім хімічних технологій, для захисту сільськогосподарських культур дуже важливо комбінувати різні ефективні агроприйоми, комплекс яких допоможе досягти максимального результату. В ідеалі інтегрований захист рослин повинен бути направлений на підтримання популяції шкідників нижче рівня економічного порогу шкодочинності. Для цього потрібно дотримуватись таких рекомендацій:

• проводити сівозміну вирощуваних культур;

• віддавати перевагу сортам та гібридам, стійким до шкідників;

• проводити якісну обробку ґрунту та утилізацію рослинних залишків з метою знищення личинок та дорослих особин;

• контролювати розвиток популяцій шкідників за допомогою природних антагоністів та їхніх підвидів;

• застосовувати дозволені альтернативні методи.

Контактні інсектициди: список найкращих

Наш ТОП-3 найпопулярніших та найдієвіших препаратів системної дії має такий вигляд:

  1. Аполло — контактний акарицид специфічної дії для захисту яблуні, винограду та інших культур від кліщів. Зручний у застосуванні, оскільки виготовляється у формі концентрату суспензії.

  2. Дозор — високоефективний препарат проти листовійки, плодожерки та мінуючої молі. При цьому вважається не токсичним для оброблюваних рослин, а також бджіл й інших корисних комах.

  3. Апплауд — придатний для боротьби з білокрилкою на посівах огірків та томатів у захищеному ґрунті. На присадибній ділянці може застосовуватися для обробки яблуні від каліфорнійської щитівки.

Ці та багато інших засобів захисту рослин представлені у нашому інтернет-магазині за доступними цінами. Ми реалізуємо тільки якісну продукцію від перевірених виробників. Замовити ЗЗРдобриванасіння та іншу продукцію можна на нашому сайті. Тут ви знайдете все необхідне для вдалого вирощування будь-яких культур.