головнакаталогкошикобранекабінет
/Ззр/Деструктори

Деструктори рослинних решток

Біодеструктори
Всього 39 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Деструктори — природні активатори родючості ґрунту

Українські аграрії все частіше стикаються з проблемою деградації ґрунту, яка призводить до суттєвого зниження врожайності сільськогосподарських культур. Серед основних причин виснаження ґрунту — збіднення біологічної різноманітності флори і фауни, які беруть участь у розкладанні рослинних решток, формуванні структури ґрунту і його гуміфікації. Активізувати діяльність ґрунтової мікрофлори, а також із користю утилізувати рослинні залишки після збору врожаю можна за допомогою спеціальних препаратів, які називаються деструктори.

Як відновити родючість ґрунту

Формування ґрунту починається із заселення геологічних порід живими організмами. Саме вони сприяють руйнуванню первинних структур та утворенню нових корисних мінералів. У процесах ґрунтоутворення беруть участь бактерії, водорості, гриби, лишайники та різноманітні види мікроорганізмів.  Розкладання та утворення органіки у ґрунті відбувається у кілька етапів і може тривати роками, подекуди — навіть десятиліттями.

Щоб прискорити трансформацію рослинних залишків у поживні речовини, на орних ґрунтах рекомендується застосовувати деструктори — спеціальні біопрепарати, які стали справжнім відкриттям у галузі землеробства.

Що таке деструктор

По завершенні збору врожаю зернових культур завжди постає питання, що робити зі стернею. За давніми звичаями деякі аграрії заорюють рослинні залишки, в результаті чого в ґрунті виробляється необхідний для вегетації рослин азот. Найбільший недолік такого агроприйому — занадто довготривалий процес розкладання,  через пролонгованість якого рослини можуть просто не встигнути  отримати будь-яку користь від деструкції.

Інший, на жаль, все ще існуючий спосіб утилізації стерні — її спалення. На перший погляд така процедура здається найпростішою та найлегшою, однак вона наносить дуже великої шкоди як навколишньому середовищу, так і сільськогосподарським угіддям. Справа в тому, що у результаті горіння рослинних решток із ґрунту втрачається велика кількість вуглецю, азоту, сірки та інших поживних елементів, які могли б використати наступні в сівозміні культури.

Та найбільші негативні наслідки, до яких призводить спалення стерні, — це загибель значної частини корисної мікробіоти ґрунту, яка є основним джерелом  ґрунтоутворення, утримання вологи і підвищення родючості ґрунту. З цих причин, категорично забороняється проводити спалення соломи та інших рослинних залишків на полях. Тим паче, що сучасна агрономія пропонує ідеальне вирішення проблеми утилізації стерні та соломи, а саме — застосування біодеструкторів.

Деструктор — це новітній біологічний препарат, який значно прискорює розкладання рослинних решток у ґрунті, провокує пригнічення патогенної мікрофлори та сприяє підвищенню родючості і оздоровленню ґрунту. Простими словами, деструктори стерні полегшують включення органічних речовин назад у ґрунт, завдяки чому допомагають компенсувати у ньому дефіцит корисних мікроорганізмів і поживних речовин.

Різновиди деструкторів

Усі органічні препарати, які використовуються для мінералізації ґрунту шляхом пришвидшеного розкладання стерні, стебел і соломи сільськогосподарських культур, умовно поділяють на три групи відповідно до складу активних речовин:

• Грибні — переважно містять гриби роду Trichoderma, що ефективно використовуються як деструктор целюлози. Гриби Trichoderma вважаються дієвими гуміфікаторами і одними з кращих антагоністів інфекційних збудників небезпечних хвороб рослин.

• Бактеріальні — виготовляються на основі азотфіксуючих мікроорганізмів та  бактерій роду Bacillus. Головна властивість цих бактеріальних речовин — активізація розмноження всіх видів мікроорганізмів, які забезпечують процес деструкції у комплексі з грибами, життєдіяльність яких протікає у ґрунті.

• Інші деструктори — до складу таких препаратів найчастіше входять різноманітні гумати, мікроелементи, поживні середовища тощо.

Як діє деструктор стерні

Ефект дії деструкторів напряму залежить від дотримання всіх умов щодо застосування даних препаратів. Нехтування якоюсь із рекомендацій внесення робочого розчину або навіть незначне відхилення від допустимої норми використання деструктора може не просто погіршити дію препаратів, а й взагалі нівелювати її. Тож, щоб добитися максимальної результативності, під час обробки полів засобами для деструкції рослинних залишків необхідно обов’язково враховувати такі фактори:

  1. температура повітря: оптимальний показник повинен варіюватися у межах 5–20 °C. При температурному режимі вище ніж 35 °C втрачається життєздатність мікроорганізмів;

  2. достатня кількість вологи у ґрунті: як і кожній живій клітині, для нормального функціонування мікроорганізмам необхідна вода, оскільки при її дефіциті процеси мінералізації ґрунту суттєво затягуються;

  3. наявність азоту: без цього елементу сильно сповільнюється природнє розкладання рослинних часток;  

  4. швидкість закладання деструкторів у ґрунт: під впливом УФ-променів мікроорганізми гинуть, тому препаративні суміші потрібно терміново вносити у ґрунт, не залишаючи їх на поверхні землі;

  5. концентрація препарату: не варто перевищувати рекомендовані дози внесення мінералізуючої мікробіоти, оскільки її надлишок може призвести до негативних наслідків.

Особливості застосування

Для ефективної мінералізації ґрунту та успішної активізації ферментних систем корисних біоагентів, недостатньо деструктор стерні купити і обробити ним поле. Головне — зробити це правильно, тобто провести обробку земельної ділянки з урахуванням усіх рекомендацій, вказаних в інструкції.

Також дуже важливо забезпечити повноцінний контакт деструктора з рослиною, яка розкладається. Для цього потрібно закласти корисні мікроорганізми у аеробний ґрунтовий шар, який зможе забезпечити бактерії повітрям. Адже за мінералізацію решток рослин відповідають саме аеробні бактерії — ті, яким для життєдіяльності необхідне повітря. Аеробні бактерії знаходяться у верхньому шарі ґрунту, висота якого складає приблизно 10 см. З цих причин заорювати оброблену деструктором стерню доцільно не глибше 10–15 см.

Вносити препарати для гуміфікації потрібно лише за оптимальних погодних умов, зокрема за температури повітря 5–20 °C. Для цього варто використовувати спеціальні технічні прилади, які здатні підтримувати необхідний температурний режим. При недотриманні рекомендованих показників температури повітря і ґрунту результату від деструкції не буде.

Як правило, деструктори вносять під час дискування або культивації. Ці препарати не чинять негативного впливу на схожість насіння та вегетацію наступних культурних рослин.

Де купити деструктор стерні: ціна, виробник, основні характеристики

Висока якість препарату — запорука його ефективності. А щоб точно придбати дієвий засіб, який допоможе прискорити розкладання рослинних решток та покращити родючість ґрунту, оформлюйте замовлення у нашому інтернет-магазині. Тут ви знайдете лише сертифіковані препарати від найвідоміших світових та вітчизняних брендів. А ціни на нашу продукцію вас неодмінно порадують.

При виборі товарів рекомендуємо звернути увагу на препарат Біонорма — деструктор для обробки стерні та ґрунту після збирання врожаю зернових, зернобобових, олійних, технічних, овочевих та інших культур. До складу препарату входить комплекс грибів та бактерій, які поліпшують розкладання рослинних решток та пригнічують розвиток патогенної мікрофлори. У результаті цих процесів підвищується родючість ґрунту, а врожайність сільськогосподарських культур зростає на 10–30%.

Деструкція стерні — інноваційний ефективний метод утилізації рослинних залишків після збору врожаю без шкоди для навколишнього середовища. Застосування деструкторів допомагає економити час і кошти, при цьому підвищується врожайність сільськогосподарських культур і, як результат, — прибуток господарства.