головнакаталогкошикобранекабінет
/Ззр/Протруйники

Протруйники насіння

Протруйники інсектицидніПротруйники інсекто-фунгіцидніПротруйники фунгіцидні
Всього 170 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Протруйники: вдалий старт для високих врожаїв

У зв'язку з аномальними змінами клімату і високою резистентністю шкідників та збудників небезпечних хвороб до багатьох хімічних препаратів, аграрії щосезону змушені шукати нові альтернативні способи захисту рослин. Однак деякі агроприйоми залишаються незмінними завдяки своїй ефективності та доведеній на практиці високій рентабельності. Одним із таких перевірених та дієвих методів захисту сільськогосподарських культур є протруювання насіння, картоплі та іншого посадкового матеріалу.

Навіщо потрібні протруйники

Перед тим, як купити протруювач зерна, потрібно спершу розібратися, що ж це власне таке. Отже, протруювання — це профілактична передпосівна обробка насіння чи посадкового матеріалу з метою його захисту від хвороб та шкідників. Адже як відомо, рослини найбільш вразливі саме тоді, коли їх вегетація тільки-но розпочинається: якраз у цей період незміцніла молода рослина є легкодоступним об’єктом, який може пошкоджувати небезпечна інфекція чи шкідлива комаха.

Крім того, шкодочинна бактерія здатна заражати посівний матеріал ще під час зберігання у сховищі. Якщо на ньому з’являється пліснява чи інші ознаки пошкодження, необхідно обов’язково застосовувати протруювач.

Які бувають види протруйників

Такий засіб як протруйник насіння зазвичай допомагає вберегти 40–60% майбутнього врожаю. Однак ефективність цього препарату напряму залежить від дотримання термінів, дозування та правильно підібраного пестициду. В залежності від того, на який мікроорганізм чи шкідника направлена дія препарату, розрізняють такі види протруйників:

 фунгіцидний;

 бактерицидний;

 інсектицидний;

 акарицидний;

 нематоцидний.

Щоб розширити спектр та ефективність застосування знезаражуючих препаратів, виробники нерідко комбінують діючі речовини, на основі яких створюється протруювач зерна, насіння та інших видів посадкового матеріалу. Одним з найвідоміших зразків такого препарату, що поєднує у собі фунгіцид та інсектицид, є Селест топ — універсальний протруйник зерна колосових, сої та картоплі для захисту від збудників зовнішніх та внутрішніх хвороб.

Також серед інсекто-фунгіцидів великим попитом користується Престиж — протруйник  системної і контактної дії. Препарат зупиняє розвиток таких небезпечних хвороб, як ризоктоніоз і парша, при цьому чинить пагубний вплив на дротяників, листкову картопляну попелицю та колорадського жука (від появи сходів до початку фази цвітіння).

Як діють протруйники

Як і переважна більшість ЗЗР, за характером дії протруйники умовно поділяються на дві основні групи:

 контактні;

• системні.

До першої групи належать препарати, які здатні протягом тривалого часу залишатися на поверхні посівного матеріалу. Якщо оболонка насіння відносно тонка, деякі діючі речовини контактних протруйників можуть проникати у верхні шари насіння. Таким чином дані засоби перешкоджають збудникам небезпечних інфекцій заражати зерно. 

На відміну від контактних, системні засоби для знезараження посівного матеріалу здатні проникати всередину насіння та залишатися активними протягом довшого періоду. Мета застосування таких протруйників в основному лікувальна, в той час як контактні протруйники для сої та інших польових культур застосовуються здебільшого у профілактичних цілях.

Препарати обох цих груп активно застосовуються як у промисловому, так і у любительському рослинництві. Грамотно продумана посівна кампанія обов’язково починається зі знезараження зерна, а висадка бульб не обходиться без того, щоб застосувати тільки кращі протруйники для картоплі.

Якщо поверхня насіння заселена спорами патогенів або ж личинками шкідників,  позбавитись від них можна лише за допомогою протруйників. До того ж, більшість цих препаратів сприяє тому, щоб сільськогосподарська культура сформувала стійкий імунітет. Після посіву насіння протруйники з пролонгованою дією здатні локально знезаражувати ґрунт. Крім усіх цих властивостей, такі засоби як, наприклад, Селест макс та інші інсекто-фунгіцидні препарати, забезпечують подвійний захист рослин: і від грибних хвороб, і від небезпечних шкідників. 

Особливості застосування

Оскільки протруйники — це хімічні засоби, їх застосування передбачає обов’язкове дотримання усіх необхідних рекомендацій, вказаних виробником. В промислових умовах для досягнення найкращого результату використовується високотехнологічне обладнання, завдяки якому забезпечується максимально рівномірна обробка зерна.

Щоб зекономити протруйник зерна, перед проведенням знезараження насіння калібрують і ретельно очищають від рештків сміття. Ці агроприйоми актуальні також й тоді, коли застосовуються протруйники для картоплі: посадкові бульби перебирають, відбраковуючи гнилі, сильно пошкоджені та екземпляри малої фракції. 

Як правило, у протруйники для пшениці та інших сільськогосподарських культур додають спеціальні барвники, які забезпечують контроль якості проведеного знезараження і допомагають відрізнити оброблену партію від чистої.

До речі, щоб протруйники картоплі перед посадкою не втрачали своїх хімічних властивостей, обробляти бульби потрібно лише в приміщеннях, що оснащені системою опалення. Це пов’язано з тим, що при занадто низьких температурах робочий розчин може замерзати і злипатись у грудочки. Тож якщо ви застосовуєте для знезараження бульб такий препарат як Тирана (протруйник комплексної дії), або ж інші інсектицидні засоби, переконайтеся у тому, що температура у приміщенні, де проводиться обробка, є оптимальною. 

Способи застосування протруйників

Ефективність дії протруйника залежить не стільки від способу обробки, скільки від якості проведення обробки і дотримання усіх необхідних вимог. Не менш важливо також не ігнорувати рекомендовані терміни проведення знезаражуючих процедур. Вибір способу обробки посівного матеріалу визначається також препаративною формою протруйника, особливостями насіння та знищуваного об’єкту (інфекція/шкідник). Відповідно до цих факторів розрізняють три основних способи протруювання посівного і посадкового матеріалу:

  1. Сухе — передбачає опудрення насіння та інших матеріалів порошкоподібними засобами. З переваг такого способу протруєння — простота у нанесенні. Серед недоліків — погане прилипання, труднощі під час транспортування та посіву, підвищений ризик отруєння людини під час експлуатації препарату.  

  2. Напівсухе — знезараження посівного та посадкового матеріалу за допомогою суспензій та інших розчинів. Цей спосіб протруєння вважається одним із найоптимальніших, тому що не вимагає подальшого сушіння обробленого насіння. З цих причин більшість протруйників випускаються саме у рідкій чи гелеподібній формі. До прикладу, такий препарат як Селест топ купити можна навіть за день-два до висадки картоплі, оскільки  обробку бульб цим засобом дозволяється проводити за 12–48 год. до висаджування або безпосередньо при садінні.

  3. Мокре — найбільш трудомісткий, але при цьому найбільш біологічно активний метод. Він передбачає замочування насіння чи посадкових екземплярів з подальшим тривалим сушінням. Хороші результати дає протруйник Максим, який можна використовувати для замочування картоплі перед закладанням на зберігання, а також для обробки ґрунту, зараженого грибними патогенами.   

Список найкращих протруйників

Знезараження насіння, зерна, бульб та інших посадкових матеріалів зазвичай здійснюється з профілактичною метою. Тим не менш, невдала культура-попередник у сівозміні, засмічення поля стернею і бур’янами, надмірна кількість атмосферних опадів та інші негативні фактори сприяють активному поширенню небезпечних хвороб та шкідників. В таких випадках захист пестицидами вже уражених рослин не завжди може виявитись ефективними. Саме тому профілактичні передпосівні обробки стають обов’язковими.

А щоб застосування протруйників дало максимальний результат, варто дотримуватися відповідних термінів проведення обробок та не перевищувати рекомендовані дози препарату для приготування робочого розчину. І, звичайно ж, необхідно обирати для застосування лише сертифіковані та оригінальні препарати, ефективність яких перевірена і підтверджена агропрактикою.

До трійки лідерів таких протруювачів належать:

  1. Авіценна — протруйник фунгіцидної дії на основі трьох діючих речовин, які відносяться до різних хімічних класів, що забезпечує надійний захист проти широкого спектру хвороб.

  2. Матадор — протруйник-інсектицид системної дії. Ідеально підходить для протруювання бульб картоплі перед висадкою в ґрунт. Знищує ґрунтових шкідників та запобігає їх розвитку і розмноженню.

  3. Метакса — протруйник контактно-кишкової дії, який надійно контролює таких небезпечних шкідників як личинки колорадського жука, попелиці, дротяники, личинки хруща, довгоносики, блішки та ін.

Усі вищевказані, а також багато інших протруйників, засобів захисту рослин, добрив, насіння та супутніх товарів можна придбати на нашому сайті. Детальніше ознайомитись з асортиментом та цінами можна тут.

У нашому інтернет-магазині — лише перевірені товари від провідних виробників. Ми пропонуємо високу якість продукції за помірними цінами. Оформити замовлення можна прямо зараз, і за лічені дні усі необхідні товари будуть у вас. Обирайте найкращі препарати, щоб отримувати найщедріші врожаї.