головнакаталогкошикобранекабінет
/Ззр/Фунгіциди

Фунгіциди для захисту рослин

Інсектициди контактно-системніКонтактніФунгіциди локально-системніФунгіциди системніФунгіциди контактно-системніФунгіциди контактні
Підкатегорія
Фільтр
Ціна
Всього 638 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Фунгіциди — захист рослин від інфекційних хвороб

В Україні із року в рік залишається нагальним питання ефективних технологій захисту рослин. Адже і фермери-господарники, і городники-садоводи постійно зазнають значних збитків через розповсюдження великої кількості різноманітних грибних хвороб. Аби позбутись цієї проблеми якомога швидше, без шкоди для навколишнього середовища та зайвих фінансових витрат, потрібно вдаватися до профілактичних методів, а також застосовувати новітні дієві препарати, зокрема фунгіциди. Ці засоби допомагають убезпечити врожай та підвищити рентабельність агротехніки сільськогосподарських культур.

Що таке фунгіцид?

Фунгіциди — це спеціальні засоби захисту рослин, призначені для боротьби з грибними хворобами. Вони відіграють ключову роль у забезпеченні нормального росту і розвитку рослин, особливо в умовах, коли фітофтора томатів, борошниста роса смородини, сіра гниль суниці та інші небезпечні інфекції можуть завдати серйозної шкоди врожаю різноманітних культур. Тож купити фунгіцид — означає зробити перший важливий крок до збереження врожаю, покращення його якості та зниження ризику втрат.

Види фунгіцидів

Перш ніж фунгіциди купити, потрібно ознайомитися з їхньою класифікацією, щоб якнайвдаліше підібрати необхідний препарат. Загалом фунгіциди розрізняють за характером дії на рослину, за складом компонентів, а також за призначенням, способом та метою застосування.

Механізм дії фунгіцидів та період застосування

За характером дії усі фунгіциди поділяються на такі основні групи:

системні — проникають в тканини рослини і захищають її зсередини;

контактні — знищують гриб-патоген на поверхні рослини після безпосереднього контакту з ним;

контактно-системні — мають комбінований механізм дії для комплексного захисту рослини;

• захисні — використовуються з профілактичною метою для запобігання потрапляння збудника хвороби на рослину.

Кожна з цих груп засобів має свої особливості використання та впливу на грибну інфекцію. Кінцевий результат здебільшого залежить від періоду застосування препарату та виду оброблюваної культури. Наприклад, найбільшого ефекту можна досягти тоді, коли фунгіцид для винограду застосовується ще до появи перших ознак ураження рослин хворобою. Таким чином, для отримання рясного та якісного врожаю винограду до його агротехніки обов’язково повинна бути включена як мінімум одна обробка захисними (профілактичними) фунгіцидами.

Щодо зернових культур — вносити фунгіциди на пшеницю, ячмінь та деякі озимі доцільно у другій половині вегетаційного періоду, щоб не допустити ураження прапорцевого листка такими небезпечними хворобами, як септоріоз, борошниста роса, піренофороз (жовта плямистість), гельмінтоспоріоз (бура плямистість) тощо. Проведення захисних обробок саме у ці строки обумовлено тим, що понад 70% врожаю у колосових культур забезпечується верхніми трьома листками, тому дуже важливо вберегти ці частини рослин від грибних інфекцій.

Не менш важливо також регулярно оглядати поля і вчасно застосовувати захисний фунгіцид на соняшник. Адже ця рослина теж є ласим шматком для збудників багатьох небезпечних хвороб.

Препаративна форма та склад фунгіцидів

Оскільки фунгіцид — це засіб, який має різні способи застосування, його виготовляють у різноманітних формуляціях, найпоширеніші з яких:

• порошок, що змочується;

• водно-дисперговані гранули;

• водорозчинний концентрат;

• концентрат суспензії;

• концентрат емульсії;

• аерозоль.

Кожна з цих форм має різну концентрацію діючої речовини і, відповідно, різний  спосіб приготування робочого розчину. Як правило, на упаковці сертифікованого ЗЗР розміщується основна інформація про фунгіцид — інструкція, яка включає характеристики і правила застосування препарату.

Відповідно до складу компонентів розрізняють біологічні та хімічні фунгіциди, які мають різну токсичність. До складу біологічних препаратів зазвичай входять природні бактерії, які знищують збудників інфекцій грибних та бактеріальних захворювань рослин. Такі біологічні препарати, як Триходермін, Фітоцид та інші, успішно використовуються для органічного землеробства, оскільки вони не токсичні для людей, тварин та комах і вважаються екологічно безпечнішими порівняно з хімічними.

Однак у випадку сильного ураження рослин патогенними мікроорганізмами перевага надається саме хімічним фунгіцидам, які мають високу ефективність та допомагають за короткий час зупинити розвиток хвороби. Така властивість хімічних препаратів відіграє значущу роль у випадках, коли діяти треба невідкладно. Ефект «швидкої допомоги» при зараженні овочевих і плодових культур паршею, борошнистою росою чи альтернаріозом доцільно забезпечують засоби на основі дифеноконазолу. Наприклад, препарат Скор (фунгіцид системної дії), який проникає у тканини рослин протягом 2-х годин.

Призначення та спосіб застосування фунгіцидів

У світовій практиці засоби для захисту рослин від грибних інфекцій застосовують для:

• знезараження посівного та посадкового матеріалу;

• знищення ґрунтових інфекцій;

• профілактики та лікування грибних захворювань.

Відповідно до призначення класифікація фунгіцидів за способом застосування передбачає:

• замочування насіння, кореневої системи розсади і саджанців;

• внесення у ґрунт під час перекопування;

• обприскування рослин в період вегетації;

• проведення фумігації або обприскування сховищ та складів, призначених для зберігання врожаю.

Для чого потрібні фунгіциди

За метою застосування фунгіциди поділяються на:

• профілактичні — запобігають виникненню та розвитку грибних хвороб;

• лікувальні — допомагають контролювати та знищувати вже наявні інфекції.

Для більшої ефективності у агротехнічній практиці застосовують комбінування профілактичних і лікувальних препаратів. А якщо вегетація рослин пригнічується ще й через життєдіяльність шкідливих комах, до бакових сумішей можна додавати певні інсектициди (засоби, що викликають загибель шкідників).

Під час приготування такого робочого розчину обов’язково повинна бути застосована таблиця сумісності інсектицидів та фунгіцидів, рекомендована виробником. До прикладу візьмемо препарат Танос (фунгіцид), інструкція із застосування якого містить застереження, — не використовувати препарат спільно з агрохімікатами, які мають лужну реакцію.

Ні в якому разі не слід комбінувати препарати на власний розсуд, оскільки це може призвести до серйозних негативних наслідків.

Де купити фунгіциди

Якщо ви не знаєте, чим кропити персик від кучерявості листя або ж шукаєте найкращий фунгіцид для троянд, тоді ласкаво просимо до нашого інтернет-магазину. У нашому асортименті — незліченна кількість якісних високоефективних засобів захисту рослин з детальним описом, характеристиками та актуальними цінами. Наші консультанти завжди готові допомогти підібрати кращі товари для захисту рослин, враховуючи специфіку вашого господарства та особливості вирощуваних культур.  

А перед тим, як оформити замовлення, рекомендуємо звернути увагу на ТОП-3 фунгіцидів, які із року в рік не втрачають своєї популярності:

  1. Топаз — фунгіцид системної дії від компанії Syngenta. Він дозволений для роздрібного продажу та може застосовуватися на чорній смородині (й інших ягідних), огірках, трояндах, яблунях, персиках і винограді, якщо ці культури уражає така небезпечна хвороба як борошниста роса.

  2. Танос — фунгіцид для захисту соняшника, картоплі, винограду та овочевих культур від широкого спектру грибних хвороб. Характеризується високою ефективністю завдяки вдалому поєднанню двох високоактивних діючих речовин.

  3. Фалькон — фунгіцид від всесвітньо відомого виробника Bayer Crop Science для надійного захисту зернових культур, цукрових буряків та винограду. Препарат швидко та ефективно долає збудників таких найпоширеніших хвороб, як борошниста роса, фузаріоз листя, септоріоз, оїдіум, церкоспороз та бура іржа. Фалькон сумісний з багатьма добривами, регуляторами росту рослин, інсектицидами та іншими контактними й системними фунгіцидами.  

Застосування цих та інших засобів захисту рослин допомагає контролювати різноманітні грибні хвороби сільськогосподарських культур. Адже фунгіциди мають високу швидкість впливу та здатність вражати й знищувати збудників небезпечних захворювань, зберігаючи при цьому врожай від загибелі.