головнакаталогкошикобранекабінет
/Ззр/Фунгіциди/Фунгіциди контактно-системні

Контактно-системні фунгіциди для захисту рослин

Інсектициди контактно-системніКонтактніФунгіциди локально-системніФунгіциди системніФунгіциди контактно-системніФунгіциди контактні
Всього 99 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Контактно-системні фунгіциди: потужний удар по грибним хворобам

Застосування хімічних та біологічних препаратів для захисту сільськогосподарських культур має деякі специфічні особливості. В основному вони зумовлені потребою створення безпечних умов під час експлуатації засобів захисту рослин та отримання екологічно чистого врожаю.  

Переважна більшість вирощуваних культур в одні й ті ж самі терміни уражаються небезпечними грибними хворобами. Для боротьби з ними широко практикується поєднання різних діючих речовин, на основі яких створюються комбіновані препарати. До таких засобів захисту рослин комплексної дії належать й системно-контактні фунгіциди.  До речі, за таким же принципом виготовляють органічні мікродобрива з фунгіцидним ефектом для підживлення різноманітних культур.

Що таке контактно-системний фунгіцид

До системних фунгіцидів відносять препарати, компоненти яких мають здатність проникати та розповсюджуватися у тканинах рослини. В свою чергу контактні фунгіциди не мають таких властивостей, вони борються із грибними захворюваннями лише під час безпосереднього контакту зі збудниками інфекцій.  

Як бачимо, різниця між контактними та системними фунгіцидами полягає у їхніх механізмах дії. Однак поєднання контактного і системного впливу має дуже високу ефективність, завдяки чому активно використовується для забезпечення більш потужного розвитку і росту рослин. Подібні комплексні фунгіциди мають цілий ряд важливих переваг, зокрема:

• покращують фізичні властивості робочого розчину;

• підвищують ефективність препарату проти збудників грибних хвороб;

• розширюють спектр та тривалість дії захисних сумішей;

• призупиняють розвиток резистентності (стійкості) грибних патогенів до препаратів;

• знижують затрати на ЗЗР;

• за рахунок скорочення кількості обробок сприяють збереженню фізичної структури ґрунту.

Тож, говорячи про фунгіцид контактно-системної дії, можна охарактеризувати цей препарат як хімічний чи біологічний засіб проти грибних захворювань рослин, що має широкий спектр дії. Як правило, це комбінований препарат, у якому гармонійно поєднані найкращі властивості, якими володіють контактні та системні фунгіциди.

Яскравим прикладом такого комбінування є група препаратів, де діюча речовина тіофанат-метил з’єднана з міклобутанілом та тебуконазолом. Фунгіциди на основі цих компонентів активно застосовуються для захисту насіння ріпаку та насіння соняшника від широкого спектру грибних захворювань. Крім того, завдяки вдало поєднаним захисній і лікувальним функціям, контактно-системні фунгіциди дуже часто використовуються для профілактичних обробок сільськогосподарських культур.    

Також є окрема група захисних препаратів, що мають бінарну дію, яку часто відносять до контактно-системної. Так, шукаючи конкретний препарат бінарної дії, наприклад, фунгіцид Гуапсин, системний чи контактний цей засіб — найчастіше питання, яким задаються покупці. Насправді Гуапсин — це інсекто-фунгіцид, діюча речовина якого здатна знищувати як шкідливі фітопатогени, так і личинок колорадського жука молодшого віку.

Відмінності та особливості формуляцій комбінованих препаратів

Як правило, фунгіциди контактної та системної дії мають широкий спектр  препаративних форм, кожна з яких визначаэться для того чи іншого препарату з урахуванням фізичних та хімічних особливостей діючої речовини, зручності приготування робочого розчину та його подальшого використання. До найпоширеніших препаративних форм фунгіцидів відносяться:

  1. Концентрат суспензії — забезпечує рівномірний розподіл та надійну фіксацію препарату на поверхні рослини. Найчастіше форма концентрат суспензії призначення має для розфасовки препарату у велику пластикову тару. Однак для локального використання на присадибній ділянці виготовляють фунгіциди й у індивідуальній упаковці 3 або 5 г.

  2. Порошок, що змочується у воді чи розчиннику, — препарати цієї групи дають змогу проводити менше обробок при тому ж результаті. При створенні необхідних умов порошки, що змочуються, добре зберігаються: вони не злежуються та не втрачають своїх хімічних властивостей.

  3. Гранули, що диспергуються у воді, — їх основна перевага полягає у високій біодоступності для рослин та економічно вигідних нормах витрати. Так, гранули, що диспергуються, витрачаються вдвічі економніше, ніж, наприклад, концентрат суспензії.

Як обрати і вигідно купити контактно-системний фунгіцид

Серед найдієвіших засобів захисту рослин від грибних інфекцій можна виокремити препарати:

• Актробат;

• Цілитель;

• Топаз.

Фунгіцид системно-контактної дії Акробат застосовують переважно для обробки винограду та овочевих культур. Препарат має форму водорозчинних гранул і допомагає здолати широкий спектр грибних інфекцій, таких як мілдью, несправжня борошниста роса, фітофтороз, альтернаріоз, пероноспороз тощо.

Для захисту озимих, баштанних і пасльонових культур, а також винограду, доцільно застосовувати контактно-системний фунгіцид Цілитель. Це один з найпопулярніших в Україні фунгіцидів, який протягом багатьох років демонструє високу ефективність та надійність у боротьби проти цілої небезпечних захворювань, зокрема сірої гнилі.

Коли для боротьби з борошнистою росою виникає необхідність застосувати два окремі препарати (системний, контактний), фунгіцид Топаз — один з найкращих варіантів для захисту саду, ягідника та виноградника. Це системний препарат, що має потужну лікувальну і тривалу профілактичну дію.

Дуже важливо обирати для використання лише якісні сертифіковані фунгіциди. Системні, контактні фунгіциди у Києві купити можна і в нашому інтернет-магазині. Тут ви можете замовити усі необхідні товари зі зручною доставкою по всій Україні.