головнакаталогкошикобранекабінет

Калійні мінеральні добрива

Добрива азотніДобрива калійніДобрива комплексніДобрива фосфорні
Всього 18 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Калійні мінеральні добрива

Калійні добрива — це спеціальні речовини, які містять калій, один з основних макроелементів, необхідних для росту та розвитку рослин. Калій відіграє ключову роль у багатьох фізіологічних процесах рослин, таких як регулювання водного балансу, стимулювання фотосинтезу, розвиток кореневої системи, підвищення стійкості до стресів, у тому числі суховіїв та багатьох хвороб, а також бере безпосередню участь в утворенні плодів і насіння. Тож, не дивлячись на те, що українські ґрунти переважно багаті калієм, без додаткового підживлення рослин цим елементом отримати якісний та щедрий врожай сільськогосподарських культур, на жаль, не вдасться.  

Що таке калійні добрива

Це спеціальні речовини, які містять калій у доступній для рослин формі. Вони використовуються для підживлення різноманітних культур з метою підвищення їхньої продуктивності та поліпшення якості врожаю.

Калійні добрива мають різні формуляції: сульфати, хлориди, гумати, нітрати або фосфати калію. Тож перш ніж зробити вибір і купити калійні добрива певного типу, слід обов’язково врахувати його діючі речовини, а також особливості ґрунту, вид культури, агрокліматичні умови, доступність сільськогосподарського обладнання та інші економічні фактори.

Калійні добрива: види і характеристика

До найпопулярніших різновидів калійних добрив традиційно відносять:

• Сульфат калію — калійне добриво з найбільшим вмістом калію — містить до 50–60% елементу К у формі легкодоступного для рослин сульфату. Вважається одним з найбільш концентрованих засобів за вмістом калію.

• Хлорид калію — ще один поширений вид калійного добрива. До його складу входить калій (60–62%) у вигляді хлориду, який є корисним для деяких рослин, але при занадто великих концентраціях може бути шкідливим для певних видів культур.

• Нітрат калію — містить калій у вигляді нітрату. Для підживлення рослин застосовується рідше, ніж два попередні типи добрив.

• Фосфат калію — калій у цьому добриві знаходиться вигляді фосфату, тож може бути корисним для рослин, що потребують і калію, і фосфору.

• Карбамідно-аміачна суміш (КАС) — добриво, що поєднує в собі калій з аміачним азотом.

Обираючи, яке купити калійне добриво — сульфатом калію чи хлорид калію — аграрії зазвичай спираються на потреби і види вирощуваних культур, характеристики ґрунту та ймовірних наслідків реакції рослин на хлор. Інші види калійних добрив, зокрема калійний нітрат та калійний фосфат, також мають у своєму складі калій, але вміст цього елементу значно менший порівняно з двома попередніми речовинами.  

ТОП-5 калійних добрив

  1. Нітроамофоска — широковідоме добриво калійне із загальний вмістом калію від 5% до 15%, який має форму оксиду калію (K2O). До складу нітроамофоски також входять інші мінеральні речовини, такі як азот (5%–10%) і фосфор (5%–20%).

  2. Гумат Калію технічні, зернові (виробник Добриво ЖИВИЦЯ) — органо-мінеральне добриво, яке містить 23% калію у хелатній формі.  За рахунок такої формуляція добриво повністю розчиняється у воді, тому може застосовуватися методом фертигації для підживлення зернових і технічних культур.

  3. Калімаг — калійне добриво, ціна та концентрація калію в якому може варіюватися залежно від конкретного продукту та його призначення. Найуніверсальнішим  вважається Калімаг, до складу якого входить близько 50–60% оксиду калію, при цьому вміст чистого К в цьому добриві складає 30%.

  4. Калій хлористий гранульований К 60% (виробник СОЯ Є) — висококонцентроване добриво, яке містить 60% хлориду калію. Підходить для підживлення більшості зернових, олійних та інших польових культур, що мають високу потребу у калії, але при цьому є малочутливими до хлору.  

  5. Монокалій фосфат Nova Peak MKP 0-52-34 (виробник ICL) — фосфорно-калійне добриво у формі кристалічного порошку, містить 34% оксиду калію. Завдяки повній водорозчинності може вноситись за допомогою системи крапельного зрошення та використовуватись для позакореневого підживлення. Добриво не містить азоту. Придатне для підгодівель більшості зернових, плодових і овочевих культур.

Коли вносити калійні добрива

Різні види сільськогосподарських культур потребують підживлень різними видами калійних добрив, вносити які необхідно в регламентовані періоди, відповідно до фази вегетації рослин.

Існують загальноприйняті рекомендації щодо термінів застосування калійних добрив для основних типів культур:

• овочеві: перед посівом або в ранні стадії розвитку рослин;

• зернові: під час передпосівної обробки ґрунту або у перші фази росту рослин;

• плодові: восени після збору врожаю або навесні перед розпусканням бруньок;

• польові та культури відкритого ґрунту: перед посівом насіння/висадкою розсади або на стартовому етапі росту рослин;

• культури захищеного ґрунту: до посіву насіння або в перші фази розвитку рослин, враховуючи потреби у калію конкретної культури та тепличні умови.

Особливості застосування мінеральних калійних добрив

Перш ніж калійні добрива купити та застосувати для підживлення рослин, важливо провести аналіз ґрунту, щоб визначити вміст у ньому калію. Це допоможе визначити оптимальну дозу добрива для рослин і уникнути надлишкового чи недостатнього внесення цього елементу. Якщо ж проігнорувати дану рекомендацію і застосовувати калійні добрива навмання, можна втратити значну частину врожаю.

Після визначення оптимальної норми внесення калію, яка відповідає потребам вирощуваних рослин та даним, отриманим із аналізу ґрунту, слід обов’язково ознайомитися з інструкцією та рекомендації виробника щодо застосування добрив.  

Де придбати

Купити мінеральні калійні добрива, ціна на які не вища ринкової, можна у нашому інтернет-магазині. До асортименту входить багато видів добрив з різноманітними формуляціями для ефективного підживлення будь-яких сільськогосподарських культур.

При співпраці з агроплатформою FERM кожен власник як малого агробізнесу так і великого фермерського господарства може розраховувати на високоякісний клієнтський сервіс, професійну консультацію щодо вибору, вартості та умов доставки необхідних товарів, а також зможе отримати повну підтримку на кожному із етапів розвитку агровиробництва. За деталями, будь ласка, звертайтесь до наших менеджерів за телефоном гарячої лінії 0 800 75 07 07.