головнакаталогкошикобранекабінет

Мінеральні комплексні добрива

Добрива азотніДобрива калійніДобрива комплексніДобрива фосфорні
Всього 172 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Комплексні добрива

Комплексні добрива — це засоби для підживлення рослин, що містять у своєму складі більше одного компонента. Вони підвищують родючість ґрунту та забезпечують рослини необхідними елементами, завдяки чому допомагають значно підвищити врожай та запобігти багатьом захворюванням.

Склад комплексних добрив та основні характеристики

З’ясовуючи, що входить в комплексні добрива, найперше, що слід знати — до складу майже всіх поживних сумішей входять азот, калій та фосфор, але у різних пропорціях. Саме NPK добрива найчастіше використовуються для підживлення овочевих, зернових та технічних культур.

Також можна купити комплексні добрива, які містять інші важливі макроелементи (сірка, магній) та мікроелементи (мідь, цинк, марганець, молібден, бор).

Комплексні мінеральні добрива купити значно вигідніше, ніж придбати кілька простих. Завдяки тому, що всі поживні речовини містяться в одній суміші, вдається уникнути додаткових трудозатрат на транспортування, зберігання та внесення, а, отже, і зайвих витрат коштів.

Комплексні добрива: види та призначення

Всі комплексні добрива поділяються на дві основні групи:

• органічні; 

• неорганічні, або мінеральні.

Відповідно до складу комплексні міндобрива бувають:

• змішані (тукосуміші);

• складні (амофос, діамофос, калійна селітра);

• складно-змішані, або комбіновані (нітрофос, нітрофоска, нітроамофоска, карбоамофос, карбоамофоска, суперфоска, кристалін);

• суспензійні (рідкі комплексні мінеральні добрива).

Для виготовлення змішаних добрив з’єднують декілька видів простих добрив. При цьому отримують суміш, яка містить гранули різних розмірів та форми, що значно ускладнює їх внесення у ґрунт і призводить до нерівномірного розкидання. До того ж не всі сівалки пристосовані до використання тукосумішей, оскільки потребують сировини з однорідною фракцією компонентів.

Складні добрива отримують в результаті хімічної взаємодії між певними елементами. Наприклад, при взаємодії амонію та фосфору утворюється амофос, калію та азоту — калійна селітра.

Комбіновані мінеральні добрива містять в одній гранулі кілька поживних елементів у вигляді різних хімічних сполук. Щоб їх отримати, змішують кілька простих добрив, а потім вводять в суміш газоподібні (аміак) та рідкі (вода, луги, кислоти) речовини. В процесі утворються однорідні гранули, які ідеально підходять для сівалок.

Суспензійні добрива — водні розчини поживних солей, які зазвичай вносять методом фертигації.

Яке комплексне добриво краще

Перед тим, як купити комплексне мінеральне добриво, необхідно врахувати різні фактори, зокрема: вид вирощуваних рослин, пору року, а також тип, склад та кислотність ґрунту. Рекомендується попередньо зробити агрохімічний аналіз ґрунту, щоб з’ясувати, яких елементів не вистачає, а які наявні у надлишковій кількості.

На бідних ґрунтах максимальну користь принесе добриво азотно-фосфорно-калійне 16-16-16. Воно допомагає створити сприятливі умови для розвитку рослин, прискорити їх ріст, посилити стійкість до заморозків, посухи, хвороб та шкідників, і відповідно, отримати кращий врожай.

Діамофоска, нітроамофоска, нітрофоска — універсальні комплексні добрива, які підходять для всіх сільськогосподарських культур та всіх типів ґрунтів, але на легких ґрунтах їх вносять навесні, а на важких — восени. Нітрофос максимальну ефективність проявляє на ґрунтах, насичених калієм, супрофоска — на полях з низьким вмістом калію та магнію, а суперфоска — на ділянках, багатих на азот. Добриво калію хлорид найкраще підходить для легких супіщаних і торф'яних ґрунтів. При застосуванні на кислих ґрунтах потрібно одночасно проводити вапнування, оскільки хлористий калій підкислює ґрунт.

Комплексне осіннє добриво в основному впливає на родючість ґрунту, а весняне —забезпечує поживними речовинами рослини та підвищує їх врожайність.

Азотно-фосфорно-калійне добриво: особливості застосування

Виділяють 3 способи підживлення рослин комплексом NPK:

1. Основний (передпосівний).

Вносять оптимальну норму комплексних органомінеральних добрив, щоб забезпечити рослини всіма поживними елементами впродовж усього періоду вегетації.

2. Припосівний (під час посіву).

Використовують невеликі дози легкодоступних швидкорозчинних сумішей, щоб забезпечити сходи поживними елементами на початковій стадії розвитку. При сівбі рекомендоване внесення фосфорно-калійних добрив, оскільки для більшості культур застосування азоту в цей період недоцільне.

3. Післяпосівний (підживлення у фазу активного розвитку рослин).

Це додаткове внесення, направлене на усунення дефіциту певних елементів у ґрунті. Найоптимальніший варіант для цього — добриво калій азотнокислий.

Як вносити комплексне добриво

Найбільш поширеними варіантами внесення поживних речовин вважаються:

• врозкид — гранули розкидають по поверхні поля, а потім загортають у ґрунт за допомогою дискових борон, культиватора або плугу;

• стрічкове (локальне) — вносять з використанням сільгосптехніки, обладнаної спеціальними приладами;

• фоліарне (листкове) — рідкі добрива розпиляють на поверхню рослин під час їх вегетації;

• фертигація (кореневе) — добрива вносять разом з поливною водою за допомогою системи крапельного зрошення.

Де купити комплексні мінеральні добрива в Україні

Прямо зараз ви можете купити комплект добрив у нашому інтернет-магазині, оформивши замовлення онлайн або потелефонувавши нашим менеджерам за телефоном, вказаним на сайті.

Ми реалізуємо виключно сертифіковану та високоякісну продукцію, яка відповідає всім міжнародним нормам та стандартам. Добрива та інші агротовари зберігаються на спеціальних складах з дотриманням держрегламентів та необхідних параметрів температури й вологості повітря.

Агроплатформа FERM співпрацює тільки з перевіреними відповідальними постачальниками та пропонує фермерам кращі комплексні добрива, які гарантовано допоможуть підвищити кількість і якість врожаю. За необхідності ми надаємо професійні консультації відносно вибору та особливостей внесення добрив.