головнакаталогкошикобранекабінет
/Добриво/Основні мінеральні добрива

Основні мінеральні добрива для рослин

Добрива азотніДобрива калійніДобрива комплексніДобрива фосфорні
Всього 319 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Мінеральні добрива: ціни, характеристика, особливості застосування

Усіх агровиробників, як промислових, так і мілких та середніх, із року в рік хвилює питання оптимізації агроприйомів, які б допомогли покращити здоров’я рослин, їхню продуктивність та якість врожаю. Без оптимізації мінерального живлення і забезпечення сільськогосподарських культур збалансованою кількістю добрив неможливо максимально розкрити генетичний потенціал рослин. Сучасні промислові технології враховують ці складові інтенсивного вирощування польових культур. Головне у цій справі — грамотно вибрати і купити мінеральні добрива, що відповідатимуть потребам ґрунту та вирощуваним  на ньому рослинам.

Що таке мінеральне добриво

Коли йдеться про покращення родючості ґрунтів і додаткове живлення рослин, особливо у промислових масштабах, мається на увазі застосування таких речовин як мінеральні добрива. Це неорганічні матеріали, що містять корисні речовини, необхідні для продуктивного росту та розвитку рослин.

Відомо близько 20 найважливіших макро- та мікроелементів, оптимальна сукупність яких забезпечує нормальне зростання сільськогосподарських культур. Для повноцінного розвитку рослини повинні отримувати ці поживні речовини з навколишнього середовища та з інших джерел. Трьома основними корисними елементами є азот (N), фосфор (P) і калій (K), до вторинних відносяться кальцій (Ca), магній (Mg), сірка (S) й інші поживні елементи.

Всі ці елементи можна знайти в природі, зокрема в органічних речовинах. Різниця полягає лише в тому, що органічні добрива отримують з рослин та продуктів життєдіяльності тварин, а всі види мінеральних добрив є промисловим продуктом і відносяться до неорганічних речовин. Однак варто зауважити, що майже 99 відсотків загального обсягу азотних добрив фактично виробляють з повітря, а фосфорне й калійне добриво отримують в результаті хімічних процесів з очищення видобутих корисних копалин.

Навіщо потрібні органо-мінеральні добрива

З кожним роком родючість ґрунтів в Україні, як і в усьому світі, стрімко знижується. Така тенденція пов’язана насамперед з інтенсивними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, неадекватним застосуванням пестицидів і поживних речовин, вирубкою лісів, ерозійними процесами ґрунту тощо. З часом природні запаси корисних елементів вичерпуються і ґрунти поступово втрачають свою родючість, що в свою чергу негативно впливає на здоров’я рослин і формування врожаю. Якщо ж своєчасно мінеральні добрива купити та використати як доповнення до природного запасу поживних речовин у ґрунті, вдасться забезпечити рослини комплексом важливих елементів в легкозасвоюваному вигляді. Крім того,  деякі види добрив можна також застосовувати у якості «швидкої допомоги» під час несприятливих погодних умов на певному етапі вегетації рослин. Якщо наводити приклад подібних речовин, найвдалішим, певно, є мікродобрива, які характеризуються високою ефективністю та супершвидкою дією.  

Таким чином, при безперервній експлуатації ґрунтів для масового агровиробництва дуже важливо регулярно вносити мінеральні добрива для картоплі, овочевих, польових, садових та інших видів культур. При чому кількість поживних речовин, використовуваних для підживлення, повинна бути пропорційною щоденним потребам рослин.

Правильно підібране добриво — універсальне джерело цінних елементів, за допомогою якого можна поповнювати або навіть повністю закривати дефіцити тих чи інших важливих компонентів у ґрунті. Мета такої системи підживлення полягає в тому, щоб забезпечити вирощувані культури оптимальною дозою кожного важливого елементу на кожному етапі росту, уникаючи надлишку або недостатнього рівня внесених добрив. Це дозволяє рослинам продуктивно використовувати поживні речовини, що в свою чергу позитивно впливає на підвищення їхньої врожайності.

Серед інших основних причин, чому потрібно купити мінеральне добриво, можна виокремити здатність поживних елементів, які поглинаються рослинами із внесених препаратів, брати участь у забезпеченні таких важливих функцій як передача енергії, взаємодія ферментів, продукування хлорофілу та інших метаболічних процесів, які протікають у тканинах рослин.

Які бувають мінеральні добрива

Як правило, ціна на мінеральні добрива залежить від їхнього складу. Тож перш ніж придбати підживлюючі засоби на основі мінералів, варто ознайомитися з їх різновидами, які складають чотири великі групи:

• прості — препарати, до складу яких входить лише один елемент (азот, фосфор або калій);

• комплексні — багатокомпонентні суміші зі збалансованим співвідношенням елементів живлення;

• мікродобрива — засоби для локального застосування з метою швидкого заміщення у ґрунті того чи іншого мікроелемента;

• непрямі добрива — спеціальні речовини, призначені для поліпшення структури ґрунту та корекції його кислотно-лужного балансу.

Найпопулярнішими серед усіх цих груп традиційно залишаються прості добрива, які в свою чергу поділяються на азотні, фосфорні й калійні.

  1. Азотні добрива — це найпоширеніші засоби прямої дії, які придатні для використання на всіх типах ґрунтів. Вони відносяться до групи спеціальних препаратів, які покращують доступність азоту для рослин і включають з'єднання зі стабільним складом і властивостями. Найзатребуванішими вважаються ті азотні добрива, види яких містять найбільшу кількість азоту. До них відносяться: нітратні добрива, аміачні та амідні.

Найбільш відомими серед нітратних препаратів є натрієва та кальцієва селітра. Формуляція першої — дрібнокристалічна сіль, яку отримують у процесі добування азотної кислоти із аміаку. Кальцієва селітра у звичайному стані має форму кристалічної солі, яка добре розчиняється у воді. Натрієва і кальцієва селітра — добриво, найвища ефективність якого проявляється на кислих типах ґрунту. Серед аміачних добрив самим розповсюдженим препаратом є сульфат амонію, який містить значну кількість сірки, серед амідних — карбамід (сечовина), що відноситься до найбільш концентрованих добрив, оскільки майже наполовину складається із азоту.

  1. Фосфорні добрива — види фосфоровмісних препаратів, які характеризуються різним ступенем розчинності та доступності для рослин. Одними з найдієвіших засобів, що містять у своєму складі багато фосфору, вважаються фосфатні добрива, зокрема суперфосфат, амофос (моноамонійфосфат) і кісткове борошно.

Фосфор входить до переліку найважливіших поживних елементів, адже є незамінним джерелом енергії для швидкого та потужного старту рослин. Він відповідає за процеси метаболізму та протікання всіх біохімічних реакцій в рослинах. Зважаючи на необхідність застосування фосфору на ранніх етапах вегетації рослин, досвідчені фермери давно засвоїли, що фосфорні мінеральні добрива купити оптом краще заздалегідь, щоб забезпечити вирощуваним культурам своєчасне підживлення.

  1. Калійні добрива — це засоби на основі калію, який виконує ряд важливих функцій у організмі рослин: підвищує інтенсивність фотосинтезу, покращує ріст вегетативної маси та формування зав’язі й насіння, забезпечує участь азоту у метаболізмі рослин. Для відновлення оптимального рівня калію у ґрунті зазвичай використовують хлористий калій, сірчанокислий калій та калієву селітру.

Так склалося, що переважна більшість українських ґрунтів має підвищений вміст природного калію, тож щоб точно визначитись, коли вносити калійні добрива справді буде доцільно, варто зробити хімічний аналіз ґрунту. Якщо на основі отриманих даних зафіксована потреба у додатковому внесені калію та магнію, для підживлень можна обрати збалансоване калійно-магнієве добриво. Застосування такої комбінації позитивно впливатиме на процеси цвітіння та запилення, а також сприятиме дружньому зав'язуванню і формуванню врожаю.

Ще одну з найбільших груп мінеральних сполук складають комплексні добрива. Їхня головна перевага полягає у значно більшій кількості корисних елементів, порівняно з монодобривами, та у в рази вищій концентрації поживних речовин. Широковідомим ефективним комплексним засобом є нітроамофоска, що включає три основні елементи — калій, фосфор та азот. Таке добриво підходить для всіх видів польових культур і типів ґрунту. А на присадибних ділянках та городах нітроамофоска найчастіше застосовується як комплексне мінеральне добриво для картоплі.

Де краще купити мінеральні добрива в Україні

Агроплатформа FERM — офіційний та надійний агромаркет, який має один з найбільших в Україні асортимент мінеральних добрив, насіння, засобів захисту рослин та інших супутніх товарів для фермерів. Наші ціни на мінеральні добрива завжди вигідні та чесні, адже ми обираємо для співпраці лише відповідальних провідних виробників, які постачають оригінальну продукцію найвищої якості.

Крім того, ми суворо дотримуємось відповідних технологій зберігання добрив на складі. Для цього ми створюємо всі необхідні умови утримування якості продукції: забезпечуємо належні умови для вентиляції та захисту добрив від вологи; слідкуємо, щоб температура повітря у складському приміщенні трималась у межах від 5 до 30˚C; розміщуємо упаковки та мішки з добривами на надійних витривалих піддонах. Також протягом усього періоду перебування добрив на складі регулярно відбувається ретельна перевірка сировини. Завдяки цьому способу контролю вдається мінімізувати ризик пошкодження упакування та забезпечити належне управління запасами.

Таким чином, обравши інтернет-магазин мінеральних добрив FERM, ви можете бути впевнені у якості та ефективності придбаної продукції. Оформити замовлення можна на сайті або зателефонувавши нашим менеджерам. Для вашої зручності передбачені різні форми оплати та доставки. У разі виникнення будь-яких питань, ви завжди маєте змогу отримати консультацію наших провідних фахівців.