головнакаталогкошикобранекабінет

Фосфорні мінеральні добрива

Добрива азотніДобрива калійніДобрива комплексніДобрива фосфорні
Всього 49 товарів
Передзвоніть мені
ViberTelegram0 800 75 07 07

Фосфорні добрива

Використання концентрованих мінеральних добрив — важлива складова для успішного вирощування сільськогосподарських культур. До складу таких речовин можуть входити як макроелементи — азот фосфор і калій, так і мезо- та мікроелементи: сірка, кальцій, залізо, мідь, бор, молібден, кобальт та інші. Окрему роль у системі підживлень рослин відіграють саме фосфорні мінеральні добрива, без використання яких практично неможливо отримати вдалий врожай.

Що таке фосфорне добриво

Фосфор — один із найважливіших елементів живлення польових культур. Він сприяє розвитку кореневої системи, підвищує посухо- і зимостійкість рослин, покращує їх здатність легше переносити стресові фактори під час вирощування. Фосфор також бере участь у поділі клітин рослини і входить до складу фосфоліпідів — матеріалу клітинної стінки. Рослини, яким не вистачає фосфору, втрачають тургор листя, затримуються у розвитку та стають менш продуктивними. Щоб уникнути подібних негативних наслідків, потрібно своєчасно та нормовано застосовувати фосфорні добрива, враховуючи потреби конкретної культури та фази її розвитку.

Фосфорні добрива — це спеціальні продукти хімічної промисловості, отримані шляхом переробки таких природних мінералів як фосфорити і апатити. До складу таких добрив може входити понад 50% фосфору у фізичній вазі, що робить їх  логістику зручною,  а внесення на поле — технологічним.

Фосфорні добрива: види та призначення

На сьогодні аграріям доступні різні види добрив, придатних для підживлення сільськогосподарських культур. Однак, щоб вдало обрати і купити фосфорне добриво, потрібно обов’язково враховувати потреби рослин, тип ґрунту, на якому вони вирощуються, та власне саму технологію вирощування. Для польових культур зазвичай використовуються гранульовані добрива, а для плодових, овочевих, ягідних і вирощуваних на крапельному зрошенні культур використовують кристалічні водорозчинні  та рідкі фосфорні добрива.

Гранульовані фосфорні добрива

При основному  внесенні  добрива розкидаються по поверхні ґрунту за допомогою розкидачів мінеральних добрив. Основну частину розрахованої кількості елементу вносять саме таким чином. Для цього добре підійдуть добрива з високим вмістом фосфору, наприклад, амофос, який містить аж 52% цього макроелемента. Необхідно враховувати, що фосфор — елемент слаборухливий, тобто він дуже повільно переміщується по ґрунтовому профілю. Тому дуже важливо після внесення фосфоровмісних речовин провести механічний обробіток ґрунту, щоб розподілити у ньому добриво.

При стартовому (припосівному) внесенні гранульовані добрива вносяться сівалками безпосередньо в рядок разом з насінням або в стрічку збоку від рядка. Таким чином, фосфор розміщується поруч з корінням рослин, що робить даний вид підживлень доволі ефективним і результативним. Для припосівного внесення найоптимальнішими вважаються комплексні NPK добрива, в яких фосфор комбінований з іншими елементами. При застосуванні під час посіву дуже важливо не перевищувати рекомендовані дози внесення добрив, оскільки за нестабільних опадів велика кількість мінеральних речовин можуть завдати шкоди рослинам.

Водорозчинні фосфорні добрива

Це білі кристалічні водорозчинні солі ортофосфорної кислоти: моноамоній фосфат (МAP) і калій монофосфат (МКР), які мають високий вміст фосфору, а також і сама ортофосфорна кислота, яка на 85%складається із фосфору. Всі ці засоби чудово розчиняються у воді, тож служать ідеальним рішенням для швидкого та повноцінного підживлення культурних рослин. Головний недолік таких добрив полягає у тому, що для їх внесення необхідно використовувати специфічне дороговартісне обладнання — систему крапельного зрошення. У зв’язку з цим водорозчинні фосфорні добрива використовують в основному в агротехніці плодових, ягідних та овочевих культур. Також в останні роки все більшої популярності набирає технологія вирощування кукурудзи на штучному крапельному зрошенні, тож актуальність фертигаційних методів підживлення рослин поступово зростає.

Рідкі фосфорні добрива

Являють собою розчин або суспензію поліфосфатів амонію, до складу яких входить азот і фосфор. Ці засоби можуть застосовуватися під час посіву культури, однак на відміну від гранульованих добрив, яким для розчинення у ґрунті потрібен час та достатня кількість вологи, рідкі добрива здатні абсорбуватися рослиною одразу зразу після внесення у ґрунт. Важливою перевагою рідких фосфорних добрив є рівномірний розподіл молекул фосфору, а найбільшим недоліком, як і у попередньому випадку, — необхідність у залученні спеціального обладнання для застосування.

Топ-5 фосфорних добрив

Амофос (NP 11-52) — широковідоме гранульоване фосфорне добриво, яке містить у своєму складі азот і фосфор. Підходить для застосування на всіх типах українських ґрунтів. Через погану водорозчинність потребує механічного загортання у ґрунт. Систематичне внесення амофосу в ґрунт перед обробітком поля сприяє покращенню родючості ґрунту та підвищенню вмісту у ньому доступному для рослин фосфору. В Україні амофос виробляється Українською агропромисловою групою.

Суперфосфат — гранульоване фосфорне добриво, вміст фосфору в якому коливається у межах від 19% до 50%. Також до його складу може входити кальцій або сірка. Оскільки фосфор, який міститься у суперфосфаті, не засвоюється рослинами одразу після внесення, його доцільно застосовувати для основного внесення восени. В Україні суперфосфат виготовляється підприємством Сумихімпром.

Діамонійфосфат (NP 19-48) — характеризується чудовою водорозчинністю та високим вмістом азоту в амонійній формі. Завдяки цим властивостям, добриво найкраще підходить для припосівного внесення в рядок або збоку від рядка для забезпечення живлення рослин на ранніх етапах розвитку, поки корені ще не проросли в глибші шари ґрунту. В Україні діамонійфосфат виробляється Українською агропромисловою групою.

Комплексні добрива  NPK —  містять основні макро-, а іноді й мікроелементи. Кількість фосфору в таких добривах, залежить від їхнього складу та формуляції. Як правило, комплексні NPK вносять одночасно з посівом насіння або під передпосівну культивацію. Важливою особливістю добрив даного виду є те, що вони не підходять для внесення через систему іригації. В Україні великою популярним є комплексне добриво Macrostar NPS 9-20-12+Zn від компанії Агровіт. Завдяки сірці та цинку, які містяться у складі добрива Макростар, воно ідеально підходить для підживлення кукурудзи.

Серед рідких фосфорних добрив, які застосовуються для підживлення рослин шляхом локального внесення, високою ефективністю відзначається добриво Фітостарт Джет від української компанії Екоорганік. Фітостарт Джет забезпечує оптимізоване живлення рослин, в результаті чого підвищується їх продуктивність та якість врожаю.

Коли вносити фосфорні добрива

Найоптимальнішим для застосування гранульованих фосфорних добрив восени вважається період після збору врожаю культури-попередника  перед проведенням обробітку ґрунту. Навесні цей агроприйом можна поєднати з передпосівною культивацією. А якщо господарство працює по системі No-Till — добрива найкраще вносити разом з посівом насіння покривних культур після основної культури.  Щодо водорозчинних фосфорних добрив — їх вносять через систему крапельного зрошення в ті фази вегетації рослин, коли вони мають найбільшу потребу у фосфорі. Як правило, ці фази припадають на період цвітіння і формування плодів.

Де купити фосфорні добрива

Фосфорні добрива, наряду з іншими мінеральними комплексами, — це надійний сучасний  інструмент покращення агротехнології для отримання щедрих і стабільних врожаїв. Агроплатформа FERM прагне забезпечити українських аграріїв високоякісною продукцією, тож пропонує широкий вибір фосфорних добрив, а також інших необхідних засобів для зручного та своєчасного застосування.

На нашому сайті ви знайдете не лише фосфорні добрива, купити у нашому інтернет-магазині можна й всі інші види професійних добрив, засоби захисту, насіння, а також сільськогосподарську техніку і комплектуючі для неї. Ми працюємо лише з сертифікованою продукцією від перевірених виробників, тож ви можете бути впевнені у якості, надійності та ефективності придбаних товарів. Наші консультанти допоможуть підібрати найкращі товари та оформити доставку в зручний для вас спосіб.